Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chceme si udobřit diváky, říká Pospěch

23 2006
Liberec - Už přes měsíc nedal gól. Štve ho to a dumá, co s tím. "Nejsem přece tak špatný útočník, abych měl v tabulce střelců jen tři góly," uvažuje liberecký útočník Zbyněk Pospěch před dnešním klíčovým zápasem s Grasshopperem Curych. Jak z té mizérie ven? "To kdybych věděl," říká.

"Nejde nám to, v posledních zápasech jsme si ani nevytvářeli šance. Naposledy jsme snad měli větší příležitosti ve Zlíně. Věříme, že teď se to zlomí, že ty góly už přijdou. Každopádně musíme odjezdit zápas na doraz a šance se snad objeví samy."

Když Švýcary neporazíte, můžete se rozloučit s postupem ze skupiny. Cítíte velký tlak?
Je to teď nejdůležitější zápas a chceme si udobřit diváky. Tlaky jsou od fanoušků i od vedení, ale musíme se s tím vypořádat. Samozřejmě vnímáme atmosféru okolo, čteme články v novinách. Máme to v hlavách, i když se to snažíme přehlížet. Každý od nás očekává, že nad Curychem vyhrajeme. Snad se to povede a lidi nám zase začnou věřit.

Jak se vám v těchto dnech spí?
Moc dobře ne. Pořád o naší situaci přemýšlíme. Loni jsme moc zápasů neprohráli. I letošní sezonu jsme začali výborně. Na druhou stranu: každý mluví o krizi, ale my jsme pořád druzí v tabulce. Je otázkou času, kdy se to zlomí.

K situaci jste měli v klubu pohovory. Přiblížíte je?
Každý si asi pod slovem pohovor dokáže něco představit. Tohle je ale věc, která zůstane v kabině. Co jsme si uvařili, to si tady taky sníme.

V klubu je pět útočníků. Neuzavíráte už sázky, kdo prolomí střeleckou bídu?
Tak to ne. Ale strašně nás všechny štve, že jako útočníci nemáme zastoupení mezi ligovými kanonýry. Nejsme přece tak špatní, abychom měli na kontě maximálně tři góly. Je to o práci celého mužstva, ale nechci se na nic vymlouvat. Hlavní důvod asi bude ten, že jsme zahodili dost šancí.

Vzpomínáte si na svůj poslední gól?
Tak ten jsem dal Kladnu... ne, počkat, Plzni.

Před měsícem.
To je vážně dlouho. Ale pamatuju si ho. Po přihrávce od Tomáše Janů jsem se obtočil kolem obránce a prostřelil brankáře. Byla to docela šťastná trefa.

Schováváte si podobnou na Grasshopper?
Uvidíme. Věřím, že jednomu z nás útočníků se brzy začne dařit a pak potáhne mužstvo. Švýcaři dostali doma pět gólů od Alkmaaru, takže v obraně asi budou mít slabiny. Věřím, že když vyvineme tlak, porazíme je.

Liberecký útočník Zbyněk Pospěch (vpravo) se snaží v utkání Poháru UEFA prosadit proti obraně Sevilly.Najdete na iDNES.czmobilní verze