Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chceme, aby nám fanoušci tleskali od prvních minut, říká Hašek před Irskem

Česko: trenér Ivan Hašek | foto:  Michal Růžička, MAFRA

13 2009
"Na večerní trénink jsou všichni hráči připraveni a já věřím, že stejně tak budou připraveni i na zítřejší zápas," reagoval trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek na dotaz, jak jsou na tom jeho svěřenci zdravotně.

Poslední kvalifikační utkání skupiny hraje Česko proti Severnímu Irsku na stadionu v pražském Edenu od 20.30.

Hašek proti sobotní vítězné partii s Polskem chystá v sestavě změny, ale jaké konkrétně, to ani nenaznačil.

"Vždyť už dobře víte, že o sestavě a o případných změnách před zápasy nikdy nemluvím," poznamenal Hašek na úterní předzápasové tiskové konferenci.

Čeští fotbalisté poslední zápasy rozhodují v závěrečných fázích. Je to náhoda, či dílo lepší fyzické kondice, než mívají soupeři? - zajímalo novináře.

"Nic plánovaného to není. Chceme vždycky hrát co nejlíp od začátku a ne pokaždé to vyjde. A že naši fotbalisti mají dobrou fyzičku, to není zásluha soustředění, protože na reprezentačních srazech toho s kondicí moc nenaděláte. Jsou dobře připraveni z klubů."

K soupeři ze Severního Irska trenér uvedl:

Výsledky

rovnou na mobil

Jak dopadnou rozhodující zápasy kvalifikace MS, se dozvíte hned po jejich skončení. Objednejte si SMS servis iDNES.cz.

"Irové v kvalifikaci v žádném zápase venku nepropadli. Mají vyrovnané a agresivní mužstvo, jeho hráči to s míčem umí, jsou tvrdí, ze žádného souboje neuhnou. Nečeká nás nic snadného."

Hašek dále slibuje, že jeho tým bude hrát od začátku svižně.

"Hodláme hrát tak, aby nám fanoušci od úvodních minut tleskali. A i když postup do baráže je v nedohlednu, jde nám o koeficient. O to, z jakého koše budeme losováni do kvalifikace příštího evropského šampionátu," pokračoval Hašek.

"Proto bych rád, aby do Edenu přišlo co nejvíc lidí. A taky si přeju, aby napříště fanoušci nechodili na zvučné soupeře, ale hlavně na naše hráče, kteří jim budou dělat radost."

Fotbalistům San Marina, kteří mohou Čechům pomoci, když vezmou body Slovincům, bude Hašek držet palce.

"Přál bych si, aby San Marino bojovalo proti Slovinsku stejně, jako v září proti nám."

Ve středu, tedy v den zápasu, budou mít reprezentanti ještě video, podle Haška u něj půjde o individuální rozbor soupeřových hráčů. Hodinu po poledni je oběd a poté odpočinek na pokojích štiřínského zámku.

"V půl šesté je svačina a v šest taktická příprava," na níž se hráči dozvědí sestavu," poznamenal Hašek. "A po téhle přípravě už odjíždíme do Edenu."

Jak vypadá situace v zápase v San Marinu, které doma hraje se Slovinskem současně s utkáním v Praze, o to se Češi zajímat nebudou. Stejně jako se v sobotu nezajímali o utkání Slováků rovněž se Slovinci.

"Každý hráč se soustředí na svůj výkon a na irského protivníka. Například v sobotu se na zápas v Bratislavě poprvé zeptal až Tomáš Rosický, když před koncem střídal," uzavřel český trenér.Najdete na iDNES.czmobilní verze