Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Champs-Elysées bylo opět centrem oslav

Oslavy v Paříži III - Téměř přesně po dvou letech se ulice Paříže zaplnila fanoušky oslavujícími fotbalový triumf. | foto: Reuters

3 2000
P a ř í ž - Exploze nelíčené radosti - tak se dají charakterizovat okamžiky, které zažily francouzské ulice bezprostřeně po "zlatém gólu", který v prodloužení finálového utkání Francie - Itálie dal Trezeguet. Centrem oslav zisku titulu evropských šampionů se tradičně stal pařížský bulvár Champs Elysées. Krátce po dvaadvacáté hodině ho zaplnilo více než půl milionů lidí.

Bujaré veselí bylo přehlídkou zvuků, světel, pohybů a barev. Lidé tančili a zpívali, nechybělo odpalování světlic a ohňostrojů, nespočet státních vlajek. Řada fanoušků projevila národní hrdost pomalováním obličeje, případně celého těla do národních barev Francie - modré, červené a bílé.

Ani tentokrát se ovšem oslavy neobešly bez incidentů. Na Champs-Elysées nadšení předčasně opadlo po srážkách mezi policií a skupinami celkem asi 400 mladíků, kteří se pustili i do ničení výloh. Mezi policisty, kteří zatkli 31 výtržníků, bylo šestnáct zraněných.

Podobné výjevy se v menším měřítku odehrávaly i při oslavách v Marseille. Ve Štrasburku byla projíždějícím automobilem vážně zraněna dvanáctiletá dívka, která se svými rodiči oslavovala uprostřed ulice.

Autor:


Témata: Zákulisí
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze