20 2013
Pamatujete na večer 5. srpna před čtyřmi lety? To střídající slávistický útočník Libor Tafat v poslední minutě odvetného utkání 3. předkola Ligy mistrů osudově promáchl v pokutovém území a stoper Nadson poslal hostující Tiraspol do dalšího předkola. Tafat se v A-týmu fotbalistů Slavie dlouho neudržel a nakonec se dostal do třetiligového Chomutova, za který se ve víkendovém zápase prosadil. Podívejte se na video.

"Když porovnám zápas v Čáslavi (Chomutov prohrál 1:2 - pozn. red.), jednalo se spíše o paradox. V Čáslavi jsme hráli výborně celý zápas, měli jsme tam možná větší šance než dnes, ale neproměnili jsme je. Ze tří střel na začátku jsme dali tři góly a ve dvacáté minutě bylo víceméně po zápase," zhodnotil úvod duelu proti Admiře Praha kouč Chomutova Robert Vágner pro klubový web

Domácí Chomutov se tak před svými fanoušky hlavně v první dvacetimuntovce vytáhl.

Gól č. 1, 6. minuta - když hostující brankář Víšek nedokázal po hlavičkách chomutovských hráčů nadvakrát ztlumit míč, ke střele se nakonec dostal stoper Klimpl a poslal domácí do vedení.

Dušan Vasiljevič a Libor Tafat (zády).

VZPOMÍNKY, KTERÉ ZŮSTANOU. Takhle padli na trávník exslávisté Dušan Vasiljevič a Libor Tafat (zády), když skončilo odvetné utkání 3. předkola Ligy mistrů proti Tiraspolu.

Gól č. 2, 9. minuta - zanedlouho se prosadil Libor Tafat, jenž po nevydařeném startu vrcholové kariéry v A-týmu pražské Slavie odešel do Mladé Boleslavi, následně do Vlašimi a Kunic, až nakonec skončil v Chomutově. V utkání proti Admiře Praha zužitkoval přízemní přihrávku zleva a obloučkem pálil k pravé tyči.

A gól č. 3, 19. minuta - krajní záložník Vůch poslal v pádu míč do sítě a zvýšil už na 3:0.

Domácí se prosadili ještě jednou v závěru utkání, na konečných 4:0 upravoval po minutě na hřišti střídající Nečas.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Chomutov je tak před posledním podzimním kolem třetí ligy na sedmém místě s jen čtyřbodovou ztrátou na první Čáslav, jež prohrála s Meteorem Praha 0:1.

Na druhou příčku se vyhoupl Kolín, který porazil patnácté Horní Měcholupy 2:0. Poslední zůstávají Strakonice. Ty už pojedenácté v této sezoně nezískaly ani bod, tentokrát podlehly Královému Dvoru 1:2.

Výsledky 15. kola (16. hraného): Strakonice - Králův Dvůr 1:2, Chomutov - Admira Praha 4:0, Kunice - Převýšov 2:1, Karlovy Vary - Zápy 0:1, Meteor Praha - Čáslav 1:0, Sparta Praha B - Chrudim 1:3, Roudnice n. L. - Jirny 2:3, H. Měcholupy - Kolín 0:2, Štěchovice - Domažlice, odehraje se 30. 11.

1. FK Čáslav 16 9 2 5 29:19 29
2. FK Kolín 16 8 4 4 25:15 28
3. SK Viktorie Jirny 16 8 4 4 25:19 28
4. SK Převýšov 16 8 3 5 24:12 27
5. AC Sparta Praha B 16 8 3 5 28:22 27
6. MFK Chrudim 16 7 4 5 33:23 25
7. FC Chomutov 16 7 4 5 26:21 25
8. TJ Kunice 16 7 4 5 29:25 25