Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští hráči si užívali víkend s rodinami

26 2006
Praha - Tah pražskými bary v páteční noci byl tečkou za vystoupením českých fotbalistů na mistrovství světa v Německu. Chvíle klidu teď tráví všichni s manželkami, dětmi, přítelkyněmi i rodiči – vždyť je skoro měsíc neviděli. A chystají se na zaslouženou dovolenou po náročné sezoně.

"Jsem doma v Ličně s kamarády. Dlouho jsem je neviděl, máme si co povídat," říkal záložník Jaroslav Plašil. Nástup do Monaka má 13. července, vyrazí tam však už začátkem měsíce. "Možná si pak někam zaletím na víkend," plánuje.

"Já jsem s maminkou a příbuznými na Moravě, už ve středu letím do Ruska. Nemám moc času," říkal posmutněle Radoslav Kováč, stoper moskevského Spartaku. Ruská liga se hraje od jara do podzimu, navíc Rusové se šampionátu neúčastnili. Proto nahánějí své ovečky rychle domů.

Další hráče čeká delší volno.

"V Británii platí zákon, že mají nárok na třítýdenní volno bez ohledu na to, kdy se s turnajem rozloučí," říká hráčský agent Pavel Zíka, který zastupuje Petra Čecha, Libora Sionka a další.

Pevný termín, kdy se hlásit v klubu, nemá ještě ani Pavel Nedvěd, který se těšil domů do Skalné i na dovolenou na jachtě. "Celá Itálie čeká na výsledky soudu. Podle toho se bude všechno odvíjet," uvedl Tomáš Klečka z agentury Nehoda– fotbal, která hráče zastupuje.

Stěhování do nových působišť čeká Rosického, Galáska, Kollera a Sionka. "Máme nějaké nabídky pro Zdeňka Grygeru, budeme jednat," dodává ještě Klečka.

Teď musím jít dál, říká Polák

Jan Polák, smutný hrdina čtvrtečního duelu proti Itálii, v němž svým vyloučením torpédoval snahy týmu o vyrovnání, strávil víkend doma v Brně. "Nechci se k tomu víc vracet, nezlobte se. Všechno jsem řekl," bránil se s odstupem pár dní komentovat své vystoupení v Německu. Přitom o něm ani po návratu neřekl nic.

V jeho hlase zněla únava a hořkost. "Všechno jste už přece napsali, všechno víte."

Přebolela krutá rána? Jak ji bude léčit? Připouští si chybu? A jak se z ní poučí? Obává se ztráty důvěry kouče Brücknera? "Dívám se dopředu, musím jít dál."

Polák se těší na dovolenou. Zda ji stráví doma, nebo někde v cizině, neprozradil. Zařídí se až podle pokynů svého agenta Pasky. On mu v nejbližších hodinách sdělí pokyn od zaměstnavatele z německého Norimberka: kdy nastoupit do letní přípravy.

Tam ho letos kromě stopera Marka Nikla doprovodí další krajan, záložník Tomáš Galásek.Najdete na iDNES.czmobilní verze