Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští hráči budou mít 1. března napilno

26 2006
Praha - První březnový den čeká na český fotbal prověrka na třech frontách. V Turecku se v přípravných utkáních představí hned tři týmy. Seniorské národní mužstvo bude rozděleno na dva celky, silnější výběr se utká s prvním mužstvem Turecka, neoficiální české "béčko" nastoupí proti turecké rezervě. Třetím duelem bude souboj české a turecké jedenadvacítky.

V příštích dnech by se měly upřesnit časy a místa všech tří zápasů. Předpokládá se, že první výběry obou zemí se utkají v Izmiru. Druhým místem je nedaleká Manisa, kde se pravděpodobně uskuteční zápasy "béček" a jedenadvacítek.

Utkání reprezentačních týmů do 21 let by mělo být časově vloženo mezi zápasy seniorů, protože trenér Karel Brückner chce všechny své svěřence vidět. Lze předpokládat, že bude koučovat nejen první výběr, ale rovněž své tzv. rezervní mužstvo.

Zápas "béček" se měl původě hrát už v úterý 28. února, ale to by k němu čeští reprezentanti museli nastoupit v den příletu do Turecka. V pondělí totiž odcestovat nemohou, protože řada z nich se zúčastní slavnostního vyhlášení ankety Fotbalista roku. To proběhne v pondělí 27. února v Praze na Žofíně.

Definitivní rozhodnutí o pořadí všech tří zápasů s tureckými soupeři, stejně jako určení dějiště těchto utkání by mělo padnout v pátek při losování kvalifikace mistrovství Evropy 2008. Ve švýcarském Montreux se totiž při této příležitosti sejdou představitelé obou zainteresovaných svazů.

Za Česko budou v Montreux vedle trenéra Brücknera předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý, místopředsedové Vlastimil Košťál s Jaroslavem Vackem a svazový generální sekretář Petr Fousek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze