Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští fotbalisté zůstali mimo elitní desítku, jsou jedenáctí

Češko: radost z gólu, který dal Radoslav Kováč - Čeští fotbalisté oslavují gól v kvalifikačním utkání v San Marinu. Dal ho Radoslav Kováč (uprostřed). | foto: Reuters

14 2009
Už žádný pokles, ale ani žádné zlepšení. Česká fotbalová reprezentace zůstává na začátku nového roku na stejném místě, na kterém končila loňský rok. Ve světovém pořadí národních mužstev společně s Francií a Portugalskem se dělí o jedenácté až třinácté místo.

V žebříčku Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) nedošlo proti poslednímu pořadí v elitní desítce k žádným změnám, protože se hrálo jen minimum mezistátních zápasů.

První změnou je posun Egypta na 15. místo. Soupeřům českého týmu v kvalifikaci mistrovství světa Polákům patří 31. pozice, v první světové šedesátce jsou i reprezentace Slovenska, Severního Irska a Slovinska.

Světoví šampioni Italové jsou čtvrtí, páté místo patří Brazílii.

Lednový žebříček FIFA
1. Španělsko, 2. Německo, 3. Nizozemsko, 4. Itálie, 5.Brazílie, 6. Argentina, 7. Chorvatsko, 8. Anglie, 9. Rusko, 10. Turecko, 11. - 13. Česko, Francie, Portugalsko, 14. Kamerun, 15. Egypt, 16. Ukrajina, 17. Nigérie, 18. Paraguay, 19. Izrael, 20. Řecko.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze