Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští fotbalisté se sešli v Praze a začali se připravovat na dvě vítězství

Petr Čech | foto: Dalibor GlückMF DNES

5 2009
Fotbalová elita Česka je už zase spolu. Měsíc po bitvě na Slovensku se reprezentanti sešli k závěrečným zápasům kvalifikace o postup na mistrovství světa 2010.

Čekají je dva zápasy, které rozhodnou o tom, jestli Češi udrží naději na postup, nebo bude nejvýznamnější fotbalová akce planety příští rok v Jižní Africe bez nich.

Ode dneška se Češi připravují na to, aby na Letné v sobotu 10. října proti Polsku a v Edenu o čtyři dny později nad Severním Irskem zvítězili.

Na první příčku už dosáhnout nemohou, ale ani dvě vítězství jim nemusí ke druhému místu, z něhož by šli do baráže, stačit.

Aby skončili alespoň druzí, musí zvládnout svá utkání a doufat, že vedoucí Slovensko sebere body Slovinsku, na které Češi ztrácejí v tabulce 3. skupiny dva body.

Program

zápasů o MS

10.10. Česko - Polsko
14.10. Česko - S. Irsko

V dejvickém hotelu Praha se trenéru Ivanu Haškovi v půl jedné nehlásil kompletní kádr. Slávistu Adama Hlouška a sparťany Ondřeje Kušníra s Romanem Hubníkem čeká večer ligové derby.

Spoj Milana Baroše z Turecka po poledni teprve na ruzyňském letišti přistával.

Po obědě se sedmnáct reprezentantů rozdělilo na tři party. Právě Baroš s Markem Jankulovským vyrazili do centra města. V knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí pokřtí ve 14 hodin kalendář na příští rok "Český fotbal pro život bez bariér". A zároveň absolvují autogramiádu.

"Je to dlouhodobý projekt, křtem se kalendář nakopne do světa," poznamenal mluvčí národního týmu Petr Svěcený. Na některých fotografiích jsou i bývalí reprezentanti Pavel Nedvěd či Jan Koller.

To tři současní členové týmu David Rozehnal, David Jarolím a Tomáš Necid navštíví děti na onkologii ve Fakultní nemocnici v Motole. "Charitě se reprezentanti věnují trvale, není to žádná mimořádná událost," doplnil Svěcený.

Ostatní fotbalisté odjedou z hotelu Praha na zámek Štiřín, kde bude národní mužstvo ubytované. Autobus však ještě cestou z Prahy po dálnici zastaví na Roztylech, kde v budově T-Mobile budou fotbalisté k dispozici novinářům. Na otázky budou odpovídat Rosický, Čech a spol.

První společný trénink má národní mužstvu až v úterý od 16 hodin v Kunicích, celý je otevřený pro veřejnost.

A je pravděpodobné, že na něm bude víc než dvacet původně povolaných. Kouč Hašek se o dodatečné nominaci jednoho až dvou fotbalistů rozhodne po derby pražských S. Roli bude hrát také zdravotní stav současných reprezentantů.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze