Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští fotbalisté jsou v bratislavské výhni

5 2006
Bratislava - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Přesně po sedmatřiceti minutách letu přistála výprava české fotbalové reprezentace na letišti v Bratislavě. A za přibližně stejnou dobu vstoupili do hotelu Crowne Plaza generální sekretář Českomoravského fotbalového svazu Petr Fousek společně s šéfem svazového mezinárodního oddělení a vedoucím národního mužstva Jaroslavem Dudlem.

Z hráčů se v rozlehlé recepci jak první objevil Martin Jiránek, vyfasoval čipovou kartu od pokoje a už volal na svého spolunocležníka a spoluhráče z moskevského Spartaku, který se trousil s ostatními: "Tak Kovy, dělej!"

A Radoslav Kováč, poslední dobou v neodmyslitelné růžové kšiltovce, namířil za Jiránkem přímo k výtahu.

Češi přiletěli k utkání kvalifikace o účast na mistrovství Evropy 2008, ve středu 6. září ve 20.15 nastoupí na Tehelném poli proti domácímu Slovensku.

Na bratislavském letišti je vedle hloučku lovců autogramů vítalo i několik místních novinářů a televizní štáb. Téměř všichni včetně trenéra Karla Brücknera odmítali žádosti o rozhovory s tím, že si musí počkat na podvečerní tiskovou konferenci.

Se zástupci médií promluvili obránce Tomáš Ujfaluši, útočník Jan Koller a brankář Petr Čech. O něj a o kapitána mužstva byl samozřejmě zájem největší.

"Všem jsem jen říkal, že se budou moci ptát na tiskové konferenci, na které budu společně s trenérem Brücknerem," řekl Rosický po příjezdu do luxusního hotelu přímo v centru Bratislavy.

Autobus s českou výpravou nebudil na parkovišti před hotelem žádnou pozornost a všichni fotbalisté mohli v klidu projít do haly a vyjet výtahem na pokoje. Následoval oběd a po něm odpočinek, který většina fotbalistů uvítala.

Trénink mají Češi naplánován na šestou hodinu, to už snad nebude slunce žhnout jako v pravé poledne, když u Crowne Plaza vystupovali z autobusu. V Bratislavě je téměř bez mráčku a teplota ve stínu hravě překračuje třicítku.¨

Z pražského letiště v Ruzyni odlétali fotbalisté krátce po půl jedenácté. Z hotelu Praha přijeli čtvrt hodiny před odletem, sportovní kabely dali k odbavení a hned zmizeli v tranzitním prostoru. Na posedávání u oblíbené kávy a klábosení v letištní hale tentokrát nedošlo.Najdete na iDNES.czmobilní verze