Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští fotbalisté jsou největšími smolaři

19 2000
B r u s e l - Největším smolařem fotbalového mistrovství Evropy byla od losování po zápasy Česká republika. Výsledky v kvalifikační skupině D, do níž Češi patří, se zatím ze všech skupin nejpřesněji kryjí s prognózami, píše belgický tisk. Hráči byli potrestáni nikoli mnou, ale výsledkem. Já jsem jim naopak k výkonu v zápasech proti Nizozemsku a Francii, které byly dobrou vizitkou českého fotbalu, poblahopřál, cituje Le Soir trenéra Jozefa Chovance.

Čeští fotbalisté podle deníku těžce zaplatili za červenou kartu z poslední kvalifikačního zápasu, kvůli níž nesměl nastoupit Patrik Berger.

Zápas českého týmu s Nizozemskem měl podle statistik zatím nejvyšší návštěvnost ze všech sehraných duelů. Přihlíželo mu 50.800 diváků. Na druhém místě je s 50.000 diváky úvodní utkání Belgie - Švédsko a stejné množství lidí se přišlo podívat na boj mezi Dánskem a Nizozemskem.

Z hodnocení mužstev vyplývá, že nejlepší útok má Francie a nejlepší obranu Nizozemsko. Tipem belgického tisku na složení čtvrtfinálových utkání jsou dvojice Itálie - Anglie, Belgie - Portugalsko, Jugoslávie - Nizozemsko a Francie - Norsko.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze