Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští fotbalisté bookmakery nepřesvědčili

11 2003
Londýn, Praha - Čeští fotbalisté si sice ve středu na Letné zajistili postup na Euro 2004, ale nejvýznamnější anglické sázkové kanceláře tipují na zisk titulu více než je Nizozemce a další týmy, které ještě nemají účast na turnaji zajištěnou.

Podle aktuálních kurzů patří sice Česko mezi osm největších aspirantů na titul, ale oproti původním prognózám před startem kvalifikace si příliš nepolepšilo.

Po losu evropské kvalifikace počátkem loňského roku byla pravděpodobnost toho, že se Brücknerův tým bude v Portugalsku radovat ze zlata, vyjádřena bookmakery společnosti William Hill kurzem 25:1.

Tehdy byli Češi v tomto žebříčku devátí, před nimi byli například i Švédové (20:1). V elitní osmičce ale už nyní Brücknerova parta figuruje a dá se na ni vsadit ve výrazně nižším kurzu 11:1.

Konkurenční Ladbrokes vidí šanci Čechů obdobně (13:1), ale zařadila je v pomyslném žebříčku až na osmé místo za Němce (11:1). Největším favoritem u obou společností jsou Francouzi, obhájci titulu z roku 2000.

Ze středečního vítězství nad Nizozemskem se radovala celá republika, ale méně radosti asi měli bookmakeři tuzemských sázkových společností. Většina lidí totiž věřila svému týmu a neváhala na to vsadit.

"Už dnes je jisté, že budeme jen na tento zápas vyplácet nejméně zhruba osm a půl milionu korun. Osmdesát procent sázejících totiž mělo ve svém tipu buď výhru českého týmu, případně dvojtip s remízou," prohlásil mluvčí sázkové společnosti Tipsport Lubomír Ježek.

Aktuální kurzy na zisk titulu mistra Evropy v roce 2004
William Hill:
Francie (5:1), Itálie (6,5:1), Portugalsko (7:1), Anglie (8:1), Španělsko a Nizozemsko (9:1), Česká republika (11:1), Německo (12:1).
Ladbrokes: Francie (4,5:1), Portugalsko (6:1), Itálie (7:1), Španělsko (9:1), Anglie a Nizozemsko (9:1), Německo (11:1), Česká republika (13:1).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze