Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cesta za postupem začala Slavii za tmy

14 2005
Hamburk - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Za tmy začalo putování fotbalistů Slavie za splněním snu o postupu do jarních vyřazovacích bojů v Poháru UEFA. Z pražského hotelu, kde před cestou společně nocovali, odjížděli po sedmé ráno. O tři hodiny později už vystupovali z letadla v Hamburku, kde je zítra čeká poslední utkání v základní skupině pohárové soutěže.

Než tým nastoupí zítra v 18.30 na trávník padesátitisícové AOL Areny, musí se vyřešit několik problémů. V devatenáctičlenné výpravě totiž cestovali hned tři fotbalisté, kteří nejsou zdravotně zcela v pořádku.

Ze sobotní ligy má potíže nejen kapitán Karel Piták, který si poranil koleno, ale také útočník Pavel Fořt. "Ten má tržnou ránu na noze," upřesnil kouč Karel Jarolím.

Třetím marodem je obránce Matej Krajčík, který bojuje s virózou.

"Krajčík nemá ani zvýšenou teplotu, tak to snad zvládne, větší starosti mi dělá Piták s Fořtem," svěřil se Jarolím.

Karel Piták, vůdčí osobnost slávistického týmu, u rozhodující bitvy o postup rozhodně chybět nechce. "Chci hrát, věřím, že se to povede," slibuje fanouškům.

Od soboty však pořádně netrénoval, a tak o jeho startu rozhodne až zatěžkávací zkouška při dnešním večerním tréninku.

"Přijeli jsme sem vybojovat postup," pokračoval v optimistických úvahách záložník Piták. "Musíme však odevzdat své maximum, protože Hamburk je nejkvalitnější soupeř, s jakým jsme letos hráli."

Situace v základní skupině A je pořádně zamotaná. Slavia může postoupit i v případě prohry, ale to by jí muselo pomoci Monako a v souběžně hraném utkání vzít body týmu CSKA Sofie.

"Budeme o vývoji toho zápasu průběžně informováni, a jsme připraveni podle vývoje upravit taktiku," přiznal kouč Jarolím. "Máme různé varianty."

V Hamburku čekaly na fotbalisty Slavie tři televizní štáby a podmračené chladné počasí. Mokré ulice ukazovaly, že teprve před chvílí přestalo pršet.

Němečtí novináři okamžitě zajali trenéra Karla Jarolíma, a také jeho syna Lukáše. Bylo zřejmé, že i v Hamburku je atraktivní téma rodinného souboje Jarolímů.

"Včera jsem s Davidem mluvil, řekl jsem mu, že se má na co těšit, protože je taktika celá nachystaná na něho," vtipkoval Karel Jarolím, který bude mít na každé straně hřiště jednoho syna. Slávista Lukáš se bude potkávat s Davidem, záložníkem Hamburku.

"Jestli jsem od Davida vyzvídal, co je nového v jeho mužstvu? To bych se musel cítit trapně," řekla hlava rodiny. "Mám dost informací i bez něho."

Trenér Jarolím díky rodinným vazbám sledoval pozorně hru Hamburku už před rozlosováním Poháru UEFA. Pak jeho špionáž ještě zesílila. "Mají velice silný tým, jsou druzí v bundeslize a obranu mají nejlepší ze všech," připomíná. "Jsou týmem, který dlouho drží míč a dopředu jde spíše postupným útokem. V rozhodující moment však dokáží změnit rytmus a udeřit."

Z letiště spěchali slávisté do hotelu, odkud se v podvečer vydají na trénink. Na hřišti se vystřídají s domácím mužstvem, které trénuje už od 16 hodin.

Zítřejší utkání začíná v 18.30, na stránkách iDNES přineseme podrobnou on-line reportáž.Najdete na iDNES.czmobilní verze