Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cesta do Brugg se blíží, jde do tuhého

15 2000
K n o k k e - H e i s t - Už jen něco málo přes čtyřiadvacet hodin zbývá do výkopu pátečního utkání českých fotbalistů s Francií. V hotelu Pavillon de Zoute, který je dočasnou základnou fotbalové reprezentace po dobu EURO 2000, se stále častěji skloňují pojmy jako mistři světa, klíčový zápas, štěstí, koncentrace. Situace je o to napjatější, že i v tom nejlepším případě bude k dispozici jen dvacet hráčů. "Všichni si uvědomují, co nás čeká. Bude to buď, a nebo," píše ve svém pravidelném EUROdeníku vedoucí výpravy Jaroslav Dudl.

"Na každém kroku už je znát, že se blíží zápas s Francií. Trenér Chovanec zrušil dopolední trénink a místo toho připravil pro hráče taktickou poradu s videem. Trávník našeho tréninkového hřiště tak pro dnešek zůstane nedotčený, hráči se dostanou na hrací plochu až večer, kdy je naplánován oficiální trénink v dějišti utkání.

Do Brugg to máme z Knokke-Heistu slabých dvacet kilometrů. Tamní stadion Jana Breydela znám, byl jsem se tam podívat před měsícem. A předevčírem nás v hotelu navštívil i ředitel celého centra, abychom dojednali poslední organizační detaily. Vyšlo například najevo, že trénovat tam před zápasech budeme sami - Francouzi už to tam znají z prvního zápasu proti Dánsku a tak oficiální trénink odřekli. Pokoušíme se vypátrat, kde jinde budou trénovat. Mohlo by se nám to hodit.

Všichni hráči i lidé z týmu kolem si velmi dobře uvědomují, o co v pátek večer v Bruggách půjde. Pro nás je to klíčový zápas. Buď, a nebo.

Situace je o to nepříjemnější, že někteří hráči stále laborují se zraněním. Zejména kvůli Pavlovi Nedvědovi jsou ostatní jako na trní. Jinak je na každém kroku znát maximální koncentrace, všichni se pečlivě soustředí.

Až přijedeme v pátek do Brugg, rozdělí se bohužel mužstvo na dvě části. Zatímco dvacítka fotbalistů plus trenéři, lékaři, maséři a spol. zamíří do kabin, dva smolaři, potrestaní za červené karty, budou muset na tribunu. Pro Patrika Bergra s Radkem Látalem to bude určitě hrozně těžké. Každý fotbalista vám řekne, že raději hraje než se trápí v hledišti. Nezbývá než věřit, že se zápas vydaří a český tým zůstane na EURO 2000 i pro další utkání."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze