Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Francii už druhý den prší. To nevadí, jsme rádi, říkají fotbalisté

Milan Škoda (vlevo) a Jiří Skalák odcházejí v dešti z tréninku reprezentace na Euru. | foto:  Michal Šula, MAFRA

11 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Zatímco v prvních dnech svítilo sluníčko, teď přípravu českých fotbalistů komplikují přeháňky. Tedy komplikují... Hráči si déšť naopak pochvalují, trénuje se jim v něm lépe než v horku a dusnu.

Před prudkým deštěm se utíkali schovat i policisté, kteří hlídají tréninkový areál českých fotbalistů. Byť tentokrát trval liják sotva pár minut.

To v pátek pršelo déle, až začalo zatékat i do zastřešené mixzóny, tedy prostoru pro rozhovory hráčů s novináři.

Fotogalerie

Trénink v Tours

Počasí v Tours se změnilo. Zatímco od úterý do čtvrtka svítilo sluníčko a teploty stoupaly i přes třicet stupňů Celsia, poslední dva dny je méně než dvacet stupňů a neustále pod mrakem.

„Tohle je lepší, než když bylo v předchozích dnech dusno,“ řekl obránce Daniel Pudil. „Dva dny bylo dusno, horko, sucho. V tomhle se trénuje lépe - i míč jezdí po trávě lépe. Já jsem za takové počasí rád. Navíc jsem na něj zvyklý z Anglie.“

Podobně mluvil i útočník Milan Škoda: „Fotbal v dešti mi nevadí. Nebo spíš takhle - na tréninku mám radši, když svítí sluníčko, zato zápas je lepší v dešti. Takže kdyby bylo takové počasí delší dobu, tak to problém nebude.“

Čeští fotbalisté trénovali v sobotu dopoledne naposledy v Tours. Od den později se přesunou do Toulouse, kde je v pondělí odpoledne čeká první zápas Eura proti Španělsku.

Trenér Pavel Vrba při tréninku žertoval s mluvčím reprezentace Ondřejem Lípou:

A před premiérou mají dobrou náladu. I trenér Pavel Vrba před připravenými fotografy vtipkoval, když z legrace naznačil úder pěstí tiskovému mluvčímu Ondřeji Lípovi: „To je, co? To je záběr!“

Na tréninku měl všech třiadvacet hráčů. Co přesně nacvičovali, však zůstalo skryto, protože trénink byl pro novináře otevřený jen úvodních patnáct minut. Což vystačilo tak akorát na rozcvičku.

„Češi, do toho! Češi, do toho!“ skandoval z tribuny malý klučík v reprezentačním dresu a s národní vlajkou, který upoutal pozornost hráčů.

Chvíli nato začal prudký liják, ale ani ten trénink nezastavil. Zápas proti Španělsku se kvapem blíží.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze