Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Český fotbal získal peníze na mládež

9 2006
Praha - Hledáme nového Tomáše Rosického! S tímto hlesem vstupuje do českého fotbalu jedna z nejvýznamnějších stavebních společností Stavby silnic a železnic (SSŽ), která bude podporovat v zemi podporovat mládežnický fotbal. "Ročně dáme pět a půl milionu korun," řekl generální ředitel společnosti Bořivoj Kačena.

Peníze půjdou na mládežnické reprezentace do šestnácti, sedmnácti, osmnácti a devatenácti let. A také na žákovskou ligu, která ponese název SSŽ.

"Přibližně dva miliony půjdou na reprezentaci a tři na žáky," upřesnil předseda svazu Pavel Mokrý.

Do českého fotbalu proudí peníze prostřednictvím marketingové společnosti STES, která dosud produkovala finance především pro reprezentační áčko, jedenadvacítku a pro kluby první a druhé ligy.

"A teď jsme podepsali první smlouvu, která směřuje do mládežnické oblasti," poznamenal Jan Kinda, ředitel STES.

Nového partnera do fotbalu přivedly úspěchy mládežnických výběrů v letošním roce. Sedmnáctka získala v květnu na mistrovství Evropy stříbro a devatenáctka v červenci na evropském šampionátu bronz.

"Mládežnický fotbal je pro náš svaz prioritou, právě tady se rodí budoucí hvězdy českého fotbalu. Jsme rádi, že jsme pro něj získali takového partnera," uvedl Mokrý.

Smlouvu svaz podepsal na rok s opcí na další dva roky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze