Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Český fotbal na návštěvě u přátel

12 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Někteří si dali záležet a celý večer vybarvovali fotbalisty v českých národních barvách, jiní před prvním zvoněním narychlo vytrhli papír ze sešitu a nakreslili panáčky s černobílým balonem pod sluncem a českou vlajkou.

Pak se všech 17 dětí z 5. E postavilo na dvorek Základní školy Geschwister a vyčkávalo, dokud své výtvory pyšně neukážou do objektivu fotoreportéra MF DNES.

Přesně před týdnem jsme požádali desetileté školáky, aby nakreslili, jak vnímají český národní tým. Vždyť hned naproti škole reprezentanti každý den trénují.

"Je to pro nás veliká událost. Děti dostaly ve čtvrtek i ve středu mimořádné volno, aby se mohly jít podívat na trénink," řekla Katharine Wrege, zástupkyně ředitele.

V pozadí mezi nadšenými dětmi postával nesmělý vítěz. Marcel Wörsdörfer nakreslil Tomáše Galáska a Michaela Ballacka, českého a německého kapitána, jak si při nástupu před utkáním podávají ruce. "Kterého z vašich hráčů mám nejradši? Milana Baroše. Vím, že dává hodně gólů. Pamatuju si ho z mistrovství Evropy. Škoda, že se zranil," říkal hubený blonďák, když se fotil s vítězným obrázkem.

Mimochodem, Česko s Německem se můžou potkat nejdřív ve čtvrtfinále mistrovství světa. To by měl malý vítěz Wörsdörfer jasno: fandil by svým – Němcům.

ČEŠI NA HŘIŠTI. Případný souboj Česko – Německo neuvidíte dřív než ve čtvrtfinále. Dětem zWesterburgu by se zamlouval.

ČESKÝ LEV. Jedna ze školaček zvolila za námět svého obrázku motiv českého lva, jenž je součástí státního znaku.

ČEŠI NA CESTĚ. Takhle si představuje jeden z westerburských školáků český tým na cestě: přidělil fotbalistům rovnou dva autobusy.

ČEŠI, VÍTEJTE! Mistrovství světa 2006, na návštěvě u přátel. Srdečně vítejte. To napsal a namaloval školák, který popletl barvy české vlajky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze