Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Český fotbal asi čeká pokuta za transparent

15 2003
Praha - "Rakouský fotbal NE. Temelín ANO". Nápis, který se objevil na jednom z transparentů fanoušků českých fotbalistů při sobotním kvalifikačním utkání ve Vídni neušel pozornosti disciplinární komise Evropské fotbalové unie (UEFA). Ta na svém nejbližším zasedání asi udělí ČMFS pokutu.

Potvrdil to generální sekretář fotbalového svazu Petr Fousek. "Máme skutečně avízo, že nás pokuta nemine," potvrdil funkcionář, že chování části fanoušků neuteklo ani delegátovi utkání.

Fousek vysvětlil, proč delegáta transparent pohoršil, přestože na něm nebylo nic vulgárního, ani rasistického.

"UEFA se dlouhodobě snaží vymýtit ze stadionu veškeré náznaky chování rasistického, šovinistického, ale i zatahování politických záležitostí do fotbalu," uvedl Fousek, podle něhož se fotbalový svaz od chování části fandů distancoval. "Těm dalším bychom naopak rádi poděkovali za slušné a hlasité povzbuzování," vysvětlil činovník.

Nejen transparent však zmínil delegát ve zprávě o zápase. Neušly mu ani dýmovnice a světlice v českém sektoru a incident před stadionem, při němž se dostalo několik podnapilých Čechů do sporu s fanoušky soupeře.

"Ale zde bude brána v úvahu polehčující okolnost, že česká policie s rakouskou velmi dobře spolupracovala," uvedl Fousek.

Rakouský fotbal ne, Temelín ano, stálo na transparentu českých fanoušků.

Čeští fanoušci skládají s písmen nápis "Temelín s námi".

Nápis Temelín s námi vytvořili čeští fanoušci na vídeňském stadionu.

Autoři: ,


Témata: Petr Fousek, UEFA, Vídeň
Najdete na iDNES.czmobilní verze