Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Českou jedenadvacítku provází katarské slunce

14 2003
Dauhá (Katar) - Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let už mají po první přípravě v katarském Dauhá, kde startují v juniorském turnaji Toyota Cup. Lehký trénink jim pomohl odstranit z těl únavu po pondělní dlouhé cestě z Prahy do dějiště turnaje. V úterý k večeru si v příjemném podnebí Perského zálivu zatrénují podruhé, tentokrát už podstatně vydatněji. První zápas čeká svěřence trenéra Wernera Ličky ve čtvrtek, kdy nastoupí proti Brazílii.

"Snažíme se program přizpůsobit tomu, co za sebou hráči mají v klubové přípravě. I proto se během volných dnů mezi zápasy rozdělíme, aby přišel na řadu také regenerační trénink. Dojde i na sílu, ale pouze horní části těla," vysvětlil Lička, který si navíc pochvaloval, že se na pondělní technické poradě dohodla možnost střídání až pěti hráčů. "V tomto období přípravy to je nezbytné," přiznal Lička, že s takovou představou do Kataru odlétal.

Další utkání hrají mladí reprezentanti 18. ledna s Čínou, 20. ledna s Norskem a 22. ledna s Egyptem. Druhou skupinu tvoří celky Kataru, Německa, Austrálie, Číny a Švýcarska.

V pondělí se česká výprava dostala do Dauhá sice až krátce před půlnocí, ale ještě v tu dobu bylo na teploměru 22 stupňů Celsia a svěží vzduch dával tušit, že pro fotbal lze v lednu stěží najít příhodnější prostředí. Největší radost ale všem udělal až ranní výhled z oken hotelu Marriott.

Okolní pláže odrážely vydatné sluneční paprsky, které hnaly rtuť teploměru k hodnotám, na jaké jsou Středoevropané zvyklí z pozdního jara. A pro hráče, kteří během dosavadní lednové přípravy osobně silně pocítili vrtochy letošní české zimy, teploty blížící se třiceti stupňům znamenaly dočasnou vstupenku do fotbalového ráje.

Ale na turistické dojmy mají fotbalisté ještě dost času. Nyní se především snaží dostat co nejrychleji do optimální pohody před čtvrtečním premiérovým zápasem s Brazílií. Ostatně, záloha loňských mistrů světa má v Dauhá vytvořeny zvláštní podmínky, jak to bývá obvyklé u jejích starších kolegů.

Spolu s dalšími účastníky skupiny B bydlí sice Brazilci ve stejném hotelu, ale jinak si žijí tak trochu vlastním životem a do styku se svými protivníky moc často nepřijdou. Mají dokonce i vlastní jídelnu, přestože ostatní celky se stravují společně.
 
Je zřejmé, že turnaj se teprve rozjíždí. Například až v úterý po obědě absolvovala většina týmů včetně Čechů fotografování pro turnajové akreditace. Jinak se ale místní pořadatelé snaží účastníkům vyhovět na každém kroku a většinu potíží řeší hned v zárodku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze