Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Česko s Kostarikou budou vysílat Němci

9 2006
Praha - Česká fotbalová reprezentace nastoupí v mezistátním zápase proti Kostarice o den dřív, než bylo původně naplánováno. Předposlední přípravné utkání před mistrovstvím světa se v Jablonci uskuteční už 30. května. Termín se posunul kvůli eminentnímu zájmu německých televizí, kteří chtějí zápas vysílat.

Česká fotbalová reprezentace nastoupí v mezistátním zápase proti Kostarice o den dřív, než bylo původně naplánováno. Předposlední přípravné utkání před mistrovstvím světa se v Jablonci uskuteční už 30. května. Termín se posunul kvůli eminentnímu zájmu německých televizí, kteří chtějí zápas vysílat.

Němci se totiž s Kostarikou střetnou 9. června v zahajovacím zápase celého šampionátu.

Ale i Čechům změna termínu vyhovuje.

"Hráči budou mít mezi zápasy s Kostarikou a následujícím s Trinidadem a Tobago v pražské Toyota Areně o den delší čas na regeneraci," říká vedoucí reprezentačního mužstva Jaroslav Dudl.

Nejbližší přípravné střetnutí sehrají čeští fotbalisté v průběhu devítidenního alpského soustředění v rakouském Seefeldu.

Dějištěm zápasu se Saúdskou Arábií 26. května bude s největší pravděpodobností stadion Tivoli v nedalekém Innsbrucku, na němž se budou hrát i některé zápasy závěrečného turnaje mistrovství Evropy 2008, které společně pořádají Rakousko a Švýcarsko.

Trenér Karel Brückner navíc v Rakousku plánuje ještě jeden přípravný duel  proti místnímu amatérskému výběru.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze