Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kvůli Němcům platí Češi pokutu za chování fanoušků v kvalifikaci

Jeden fanoušků, který vběhl na hřiště (vlevo), oslavuje vítězství německého týmu. | foto: ČTK

3 2017
Bylo to skandál, který se řešil za hranicemi Česka. Mezinárodní fotbalová federace FIFA udělila pokuty za chování německých fanoušků, kteří nacistickými gesty a písněmi narušili zářijové utkání kvalifikace mistrovství světa v Praze.

Fotbalová asociace musí zaplatit 5000 franků (113 tisíc korun), německý svaz 32 000 franků (725 tisíc korun). Oba svazy navíc dostaly od FIFA varování.

Zápas na stadionu v Edenu, který český výběr s úřadujícími mistry světa prohrál 1:2, narušila skupinka asi dvou stovek chuligánů.

Německá policie poté identifikovala 13 příznivců patřících ke klubu Dynamo Drážďany. Uvedla také, že na utkání zabránila odcestovat sedmi chuligánům, které zastavila na dálnici mezi Drážďany a Prahou.

Česká strana byla potrestána za nezvládnutou pořadatelskou službu kvůli použití pyrotechniky, vhazování předmětů a vniknutí fanouška na hrací plochu.

Německý svaz po utkání prohlásil, že chuligáni se k lístkům dostali mimo oficiální kanál německého svazu a předseda DFB Reinhard Grindel uvedl, že v zemích jako je Česko a San Marino není možné zajistit kontrolovaný prodej vstupenek.

Strahovské vedení asociace však jakékoliv pochybení odmítlo s tím, že nemá k dispozici kompletní seznam problémových či rizikových fanoušků z jednotlivých evropských zemích a ani v případě existence takového systému by chuligánům v praxi nemohla zabránit v získání vstupenky.

Autoři: ,


Témata: FIFA, Eden
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze