Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Česko hraje oba duely proti Turkům v Izmiru

7 2006
Praha - Oba přípravné zápasy fotbalové reprezentace v Turecku se uskuteční na jednom stadionu a hned po sobě. V Izmiru se 1. března od 17 hodin představí nejprve béčka obou zemí, elitní výběry na Atatürkův stadion vyběhnou o tři hodiny později. Je to změna programu, rezervní mužstva měla původně hrát v Manise.

V Manise, kde v místní Vestelu působí Lukáš Zelenka, Petr Johana a Michal Meduna, se nakonec uskuteční zápas jedenadvacítek (14.00).

Souboje seniorských mužstev tak byly naplánovany do nedalekého Izmiru.

Trenér Karel Brückner, který povede výběry, tak nemusí mezi oběma městy cestovat.

Zápas "béček" se měl podle prvních informací hrát už v úterý 28. února, ale to by k němu čeští reprezentanti museli nastoupit v den příletu do Turecka.

V pondělí 27. února totiž odcestovat nemohou, protože řada z nich se zúčastní slavnostního vyhlášení ankety Fotbalista roku.

Pro české národní mužstvo je dvojutkání v Turecku první letošní prověrkou. Brückner vezme s sebou na třicet hráčů, adeptů na červnové mistrovství světa. Rozdělí je na dvě poloviny, přičemž silnější výběr se utká s prvním mužstvem Turecka.

Další mezistátní utkání totiž reprezentaci čeká až při závěrečné přípravě před šampionátem.

Se Saúdskou Arábií hraje Česko v pátek 26. května, o den později nastoupí Češi proti dosud neurčenému soupeři. Obě utkání se hrají v Rakousku v rámci soustředění v Seefeldu, v úvahu přicházejí Innsbruck, Garmisch-Partenkirchen a Klagenfurt.

Ve středu 31. května je do Jablonce naplánován zápas Česko - Kostarika a v sobotu 3. června se v Praze na Spartě uskuteční střetnutí Česko - Trinidad a Tobago.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze