Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Český fotbal chce hostit Euro 2020, plánuje postavit nový stadion

TAK MY TO EURO 2020 CHCEME TAKY. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta možná v nejbližší době podobnou větu řekne prezidentovi UEFA Michelu Platinimu. | foto: www.fotbal.cz

3 2013
Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky schválil záměr ucházet se o spolupořádání mistrovství Evropy 2020. Do 12. září podá přihlášku na UEFA s tím, že má zájem být jedním z 13 hostitelů turnaje. Do dubna pak musí připravit podrobnou kandidaturu.

"Výkonný výbor potvrdil záměr ucházet se o jedno z pořadatelských míst ME 2020," řekl tiskový mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

"Do 12. září musíme na UEFA uplatnit zájem a výkonný výbor odsouhlasil, abychom tak učinili. Jakmile se nyní přihlásíme, tak do 25. dubna musíme odevzdat konkrétní podklady," uvedl generální sekretář Rudolf Řepka.

Aby měla česká kandidatura naději na úspěch, je potřeba moderní stadion minimálně pro 30 tisíc míst, který v republice není.

"Stadion potřebujeme, zřejmě to bude lokalita Prahy, ale přesnější řešení si zatím necháme pro sebe. Do dubna je ještě dost času a nechává nám to prostor, abychom mohli kandidaturu připravit tak, aby byla úspěšná," řekl Řepka.

Češi chtějí jednu ze dvou výjimek

Podle revolučního návrhu prezidenta UEFA Michela Platiniho se budou hrát zápasy šampionátu v roce 2020 po celé Evropě. Dvanáct zemí dostane "balíček" tří zápasů základní skupiny a jednoho vyřazovacího duelu (osmifinále nebo čtvrtfinále). Třináctá země bude mít právo hostit obě semifinále a finále, která se budou hrát na jednom stadionu, jenž musí mít minimální kapacitu 70 000 diváků.

Na čtvrtfinále UEFA je zapotřebí stadion pro 60 000 diváků, na základní skupiny a osmifinále ještě o 10 000 méně. Unie navíc povolí maximálně dvě výjimky a umožní hostit zápasy základní skupiny a osmifinále dvěma stadionům s kapacitou 30 000 lidí. "Právě o jednu z těchto výjimek bychom se ucházeli," potvrdil mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

Má se Česko podílet na pořádání fotbalového Eura 2020?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 6. září 2013. Anketa je uzavřena.

NE 9974
ANO 3116
Autoři: ,


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze