Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Česko bude kandidovat proti Německu

19 2003
Praha - Když ve středu odpoledne Svěrkoš, Hübschman a spol. nezkazí odvetu baráže fotbalistů do 21 let se Švýcarskem, má Česko slušnou šanci pořádat závěrečný turnaj. Hostit nejlepších osm týmů do jedenadvaceti let chtěly ještě Francie, Norsko a Turecko, ale jejich mužstva v baráži neuspěla. Proti Česko tak stojí jen Němci, jejichž reprezenatce postoupila přes Turky.

České kandidatuře zbyl v uspořádání závěrečného turnaje jediný, ale zdatný konkurent. "Šance vidím vyrovnané," řekl generální sekretář svazu Petr Fousek.

Každá země má podle Fouska své výhody. "O Němcích se ví, že jsou v organizaci důkladní," poznamenal Fousek. "Naší výhodou zase je, že u nás by šampionát přišel levněji. A podstatnou část nákladů nese UEFA."

Němci nabízejí podle agentury SID jako dějiště finále supermoderní BayArenu v Leverkusenu. Další zápasy by se měly hrát na druholigových stadionech v Mohuči, Mannheimu, Oberhausenu a jednom dosud neurčeném městě v oblasti Kolína nad Rýnem.

Českomoravský fotbalový svaz zatím stadiony definitivně nevybral, ale jisté je, že by se v případě úspěšné kandidatury hrálo na Moravě.

Ze sedmi stadionů, které zvláštní svazová komise posuzovala, připadají v úvahu stánky v Ostravě, Brně, Olomouci a Uherském Hradišti. Hrát by se ještě mohlo případně v Opavě, Zlíně a Drnovicích.

Rozhodnutí padne na zasedání výkonného výboru Evropské fotbalové unie (UEFA) 13. až 14. prosince. Losovat se bude 12. února příštího roku a závěrečný turnaj se bude hrát od 27. května do 2. června.

Po dvou týmech z každé skupiny postoupí do semifinále a tentokrát se bude hrát i o bronz. Na olympijský turnaj totiž vedle domácího Řecka postoupí jen tři evropské týmy.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze