Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


České fotbalové vedení potvrdí do funkce reprezentačního kouče Uhrina

Dušan Uhrin starší | foto: MF DNES

11 2009
Pokud znesvářeně vedení Českomoravského fotbalového svazu přijde zítra k rozumu a členové výkonného výboru najdou po mnoha měsících společnou řeč, potvrdí v úterý do funkce trenéra národního mužstva Dušana Uhrina staršího.

Měli by tak učinit na doporučení expertní komise, která se na trenéru Uhrinovi a jeho asistentu Františkovi Komňackém shodla jednomyslně.

Tato dvojice bude jmenována pouze na červnový přátelský zápas s Maltou.

O kouči, který od fotbalového svazu dostane definitivu, by měl rozhodnout až nový výkonný výbor, jenž vzejde ze svazové volební valné hromady 27. června.

"Věříme, že příští úterý bude výkonný výbor postupovat stejně rozumně, jako jsme dnes postupovali my," poznamenal internacionál Karel Poborský, který minulý týden v expertní skupině zasedl.

Není přitom vyloučeno, že s verdiktem expertů se ztotožní i nové svazové vedení a Uhrin starší bude ve funkci trenéra české reprezentace pokračovat i při podzimním závěru kvalifikace.

S Uhrinovým jmenováním k zápasu s Maltou souhlasí mimo jiné i svazový místopředseda Jaroslav Vacek, který ještě nedávno vehementně prosazoval zahraničního kouče.

Pokud jde o potrestané hráče, po jednání expertní skupiny byla jejich pozice vzhledem k novému kouči interpretována minulou středu mylně.

Když bude nový trenér chtít, bude moci potrestané hráče na zápas s Maltou použít, zaznělo tehdy před novináři.

Skutečnost je však taková, že expertní skupina doporučuje, aby tito hráči na Maltu povoláni nebyli.

"Jinak bychom ze sebe udělali blbce," říká člen expertní skupiny i výkonného výboru svazový místopředseda Jiří Kubíček.

"Přece není možné, aby stejný orgán hráče z reprezentace vyřadil a stejný by je za měsíc omilostnil. Ale pokud je vezme na milost nový výkonný výbor, tak prosím."

Na dobu neurčitou byli za noční posezení po kvalifikační prohře se Slovenskem z národního mužstva vyřazeni Ujfaluši, Kováč, Baroš, Fenin, Svěrkoš a Matějovský.

Když se o tomto připravovaném rozhodnutí v předvečer verdiktu dozvěděl Ujfaluši, ještě v noci ze 7. na 8. dubna se reprezentace vzdal...

Trenér Uhrin k tomuto případu uvádí: "Říkal jsem si, že pokud bych byl do funkce potvrzen, postavil bych na Maltu co nejsilnější mužstvo. Ale rozhodnutí či doporučení výkonného výboru budu respektovat."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze