Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Starosta hostil Čechy: Jděte do finále s Francií, dárek vypijte po Euru

10 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Před startem mistrovství Evropy ještě jedna oficialita. Starosta města Tours přijal na radnici české fotbalisty, aby jim před turnajem popřál hodně štěstí. Od národního týmu dostal dres a porcelán.

„Dobry d-den?“ ujišťoval se starosta Serge Babary těsně před příjezdem fotbalistů, jestli si český pozdrav pamatuje správně.

Pak postupně každému hráči podal ruku. Nejdřív brankáři Petru Čechovi, záložníkovi Jiřímu Skalákovi, obránci Pavlu Kadeřábkovi a všem dalším.

Vše bylo pečlivě naplánované, na vše dohlížely desítky policistů. Přesto se vloudilo malé nedorozumění, když se starosta Babary otočil a odešel do budovy dřív, než z autobusu vystoupil trenérský štáb v čele s hlavním koučem Pavlem Vrbou.

Fotogalerie

Tým starostovi představil Petr Čech, který sám ve Francii, v týmu Rennes, hrál v letech 2002 až 2004. Velký zájem byl o Jaroslava Plašila, jenž působí v Bordeaux - český záložník všem žádostem o fotografii nebo podpis ochotně vyhověl.

„Doufám, že v našem městě vydržíte co nejdéle. Tours je pyšné a hrdé, že vás tady má. Chceme vás přijmout co nejsrdečněji. Je pro nás velice důležité, aby všechno klapalo, jak klapat má,“ uvedl Babary v krátkém proslovu.

A dodal: „Bylo by hezké, kdyby ve finále bylo Česko a Francie.“

Starosta od českého týmu dostal reprezentační dres s číslem třicet sedm podle čísla départementu Indre-et-Loire a porcelán.

Hráči naopak dostali dárkové tašky, o jejich obsahu Babary zažertoval: „Dárky si vychutnejte až po Euru. Obsahuje typický výrobek z naší země.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze