Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


České fotbalisty požene píseň kapely Hattrick

fotbal - míč - fotbal - míč | foto: Profimedia.cz

9 2006
Písní, která by měla hnát dopředu české fotbalisty na mistrovství světa v Německu, se stala skladba skupiny Hattrick s názvem Nechte vlajky vlát.

O vítězi ankety "Jdeme na to..." rozhodovaly hlasy fanoušků zasílané pomocí SMS.

Píseň Hattricku obstála v konkurenci dalších devíti, které do soutěže vyslali například skupiny Tři sestry, Turbo, Kabát, Yo Yo Band a Maxim Turbulenc či zpěvák Petr Kolář.

"Hattrick nemusejí kluci dát v každém zápase, hlavně když vyhrají," uvedl Aleš Brichta, který společně s Petrem Bunešem a Otou Herešem formaci Hattrick vytvořil.

Vítězná píseň dnes zazní v Českém centru v Mnichově u příležitosti otevření putovní výstavy Národního muzea "České góly", která zde bude otevřena po celou dobu mistrovství.

Výtěžek z ankety, kterou pořádal Český rozhlas 1 - Radiožurnál ve spolupráci s Českomoravským fotbalovým svazem, půjde na konto UNICEF, partnera Mezinárodní fotbalové asociace FIFA.

"Finanční výtěžek hlasování činí téměř 21 tisíc korun," uvedla Beata Bartošová ze spolupořádající agentury Donath-Burson-Marsteller.

Hudební vydavatelství Universal Music vydá během šampionátu kompilační album se všemi deseti písněmi, navíc bude obsahovat oficiální světový hit Love Generation.

O KTERÝCH PÍSNÍCH SE HLASOVALO
A přece se točí - Parma Disco Band - UKÁZKA
Červená, Modrá, Bílá - Aleš Brichta - UKÁZKA
Češi do toho - Turbo - UKÁZKA
Do kotle na fotbal - Tři sestry - UKÁZKA
Kalamity Jane - Kabát - UKÁZKA
VÍTĚZ: Nechte vlajky vlát - Hattrick - UKÁZKA
Olééé, Oléé, Olé - Maxim Turbulenc - UKÁZKA
Pojď si hrát - Petr Kolář - UKÁZKA
Ta naše 11 válí - Yo Yo Band - UKÁZKA
Vyhraj to - Eternal Fire - UKÁZKA

Autoři: ,


Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze