České Budějovice - Jablonec 0:3, favorit dával góly po přestávce

Jablonečtí fotbalisté se radují z gólu. Ilustrační snímek | foto: ČTK

4 2015
Bezbrankový první poločas a pak mnohem produktivnější druhá část zápasu. Jablonečtí fotbalisté vyhráli ve 22. ligovém kole v Českých Budějovicích 3:0 a upevnili si třetí příčku v tabulce.

Jablonec byl v úvodu duelu lepší a dostal domácí, kteří nastoupili bez zraněného kapitána Kladrubského, pod tlak.

Ve 12. minutě se Kopic uvolnil v pokutovém území a levačkou trefil břevno. O chvíli později se dostal do dobré příležitosti Mingazov, ale jeho pokus Křížek vyrazil.

Poté se domácí soupeři vyrovnali a také oni se pokoušeli něco vymyslet. Do dvou nadějných pozic se dostal Funda. Jenže poprvé dlouho čekal a jablonečtí obránci jeho střelu zablokovali. Podruhé mladý záložník mířil nad břevno.

„Nevstoupili jsme do utkání dobře, podvědomě jsme měli strach z kvality Jablonce. Ale pak jsme odehráli vyrovnaný zbytek první půle. Rozhodla první branka,“ hodnotil budějovický kouč František Cipro.

Jablonec v tu chvíli předváděl místy až zbytečně komplikovanou hru. To dokazovala situace po zhruba půlhodině utkání. Pernica mohl v nadějném postavení zakončovat, místo toho však hlavou posunul míč na Doležala, čímž ho však dostal do složitější pozice, a ten už se prosadit nedokázal.

Jihočeši se snažili vyrovnat Jablonci i po přestávce. Jenže nadějný brejk zakončil Benát střelou, kterou Hrubý zlikvidoval.

O výsledku tak rozhodly situace v rozmezí od 60. do 64. minutě. Nejprve po stříleném centru Kopice a zmatku před českobudějovickou brankou si dal Lengyel vlastní gól. O chvíli později opět Kopic přihrával z pravé strany, našel Mingazova, jenž přidal druhý gól.

V závěru pak ještě upravil skóre na konečných 3:0 střídající Crnkič.

„Ke vstřelení branky nám pomohl až vlastní gól Českých Budějovic. Trošku mě mrzí, že jsme pak nebyli ještě víc nebezpeční a důraznější v koncovce,“ hodnotil utkání jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý.