Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Česká televize odvysílá všechny zápasy

3 2006
Praha - Česká televize představila programové schéma pro fotbalové mistrovství světa. Z šampionátu v Německu odvysílá všech 64 zápasů. Protože se však v závěru bojů ve skupinách hrají utkání ve stejný čas, osm duelů půjde ze záznamu. Záměr vysílat všechny zápasy živě souběžně na ČT2 a ČT4 nevyšel kvůli znění vysílacích práv.

Česká televize bude tradičně přenášet vrcholný fotbalový podnik, ovšem tentokrát se dostane fotbal na obrazovky mnohem častěji, než bývalo obvyklé. Mohou za to především záznamy na specializovaném kanále ČT 4.

Vedoucí sportovní redakce Otakar Černý naznačil, že schéma vysílání přímých přenosů by mělo být hodně podobné jako před dvěma lety během Eura v Portugalsku.

"Hlavní studio bude v Praze, mobilní v dějišti šampionátu podle potřeby," uvedl Černý, který už současně odtajnil komentátorské dvojice, které budou divákům přibližovat dění z turnaje.

Pokaždé jde o profesionální komentátora, doplněného o fotbalového experta.

Jaromír Bosák bude pracovat s internacionálem a pozdějším trenérem Vladimírem Táborským, Pavel Čapek s někdejším obráncem a nynějším koučem slávistické rezervy Lubošem Kozlem a Petra Svěceného bude doplňovat svými postřehy sparťanský záložník Martin Hašek.

Vedle této šestice budou pracovat na turnaji také dva dvoučlenné reportážní štáby, složené z reportéra a kameramana. K dispozici bude i vlastní trasovací vůz, který umožní co nejrychlejší zasílání předtočených záběrů do pražského studia.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze