Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká kolona opustila Knokke-Heist

20 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Přesně v deset hodin a čtyři minuty se dala do pohybu kolona sedmi vozidel a česká fotbalová reprezentace se dala na ústup z evropského šampionátu. Celá výprava s veškerými zavazadly se přesunula z Knokke-Heistu do Lutychu, kde se mužstvo zítra utká s Dánskem. Okamžitě po utkání, které už nic nemůže změnit na tom, že oba soupeři turnaj opouštějí, se hráči leteckým speciálem přesunou do Prahy.

První fotbalisté se do autobusu trousili už půl hodiny před odjezdem. Většinou za sebou táhli kufřík na kolečkách s nejdůležitějšími osobními věcmi, každý druhý měl u ucha mobil a telefonoval. Žádný sentiment, žádná zvláštní gesta. Občas někdo zavtipkoval, ale většina hráčů měla vážné tváře. S majitelem hotelu se podáním ruky před vozem rozloučil trenér Chovanec a vedoucí týmu Dudl, pak jako poslední nastoupili a dali pokyn k odjezdu.

Ještě před modrým autobusem s českými vlajkami vyjel z hotelového parkoviště policejní vůz a jedno osobní auto, na hráče se pak pověsil malý náklaďák, kamion, mikrobus a další osobní vůz.

Nákladní auta převážela 3,5 tuny zavazadel, prakticky stejné množství, jako při příjezdu před čtrnácti dny. "Skoro všechno, co jsme přivezli, je teď na cestě zpátky. Jenom věci, které si nafasovali hráči, se z našich beden přestěhovaly do jejich kufrů," řekl kustod Jiří Šíma.

Každý hráč například dostal deset červených a deset bílých dresů, které byly připraveny k zápasům. "V bednách zůstaly skoro všechny šusťákové bundy, protože v tomto počasí je nikdo nenosil. Jen občas někdo z brankářů si ji vzal na trénink," vypočítává Šíma. Přebytky dále čítají 200 párů štulpen, tři sady tréninkového oblečení, šedesát ručníků, sto párů ponožek a stejné množství kopaček nejrůznějších velikostí.

"Nakládali jsme to ve čtyřech lidech od sedmi hodin od rána," řekl kustod Jiří Šíma. Pomáhal mu druhý kust John a maséři Krabec s Čechem. Před sebou mají zítra další dvě šichty: po utkání na letišti v Lutychu a pak v noci znovu v Praze.

Na plánu cestovat bezprostředně po utkání nic nezměnily ani faxy a e-maily od fanoušků, kteří by hráče rádi uvítali za denního světla a poděkovali jim aspoň za výkony, když už ne za výsledky. "Není co slavit. Fanouškům děkujeme po každém zápase, přijdeme za nimi i po Dánech, a to stačí," domnívá se záložník Patrik Berger a větičku "Není co slavit" ještě dvakrát zopakuje.

Obránce Petr Gabriel se schovává ve stínu zavazadlového prostoru autbosu, který odváží tým z Knokke-Heistu do Lutychu

Pavel Nedvěd si čte noviny a odchází do autobusu, který národní tým odveze z Knokke do LutychuNejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze