Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi zahájili přesun k zápasu s USA

11 2006
Wiesensee, Essen - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Když dopoledne vyrazil autobus s českými fotbalisty od hotelu u jezera Wiesensee, na první křižovatce neodbočil vlevo na tréninkové hřiště do Westerburgu, ale vydal se opačným směrem na Siegen a dál do Essenu. Národní mužstvo v neděli zahájilo přesun k zápasu s USA.

Čeští fotbalisté v pondělí v Gelsenkirchenu proti USA vstoupí do mistrovství světa, ale na 130 kilometrovou cestu se vydali už o den dřív.

Před autobusem, který je pomalován českými symboly a nápisem "Budem se rvát jako lvi za vítězství a fanoušky", jeli dva policisté na motocyklech a konvoj uzavíralo policejní auto se zapnutým majákem.

"Na hranicích spolkových zemí si nás budou předávat," podotkl Jaroslav Dudl, vedoucí reprezentačního mužstva.

Autobus zahájil cestu v Porýní-Falc a zastaví až v srdci Severního Porýní-Westfálska. Při normálním provozu trvá cesta od Wiesensee do Essenu, kde budou fotbalisté bydlet, dvě hodiny.

"V neděli dopoledne nečekám, že by byla dálnice zasekaná," poznamenává Dudl.

Mužstvo se ubytuje v hotelu Welcome Residenz v centru Essenu, na stadion Schalke do sousedního Gelsenkirchenu je to slabá čtvrthodinka.

Trvalé ubytování si účastníci šampionátu volili sami, ale Welcome Residenz je jedním ze dvou tranzitních hotelů, které určila Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) pro přespání týmů, které budou hrát v Gelsenkirchenu.

Ze čtvrtka na pátek v něm spali Ekvádorci, kteří pak ve svém úvodním zápase zdolali Polsko 2:0. Poláci obývali druhý hotel v Essenu, do kterého se nastěhují Američani.

"Dlouho dopředu bylo určené, kde budeme přespávat," podotkl Dudl.

Fotbalisté se v neděli odpoledne ubytují a po půl sedmé vyrazí do Gelsenkirchenu na předzápasový trénink, který začíná od 19.15.

V Aréně na Schalke už na ně budou čekat trenér Karel Brückner s kapitánem Tomášem Galáskem, kteří na stadionu mají o hodinu dřív tiskovou konferenci.

Jaký bude program v pondělí?

Zápasový den probíhá v české reprezentaci podle tradičního scénáře. V půl deváté snídaně, potom procházka a lehké protažení.

Pět hodin před výkopem je oběd, poté taktická příprava, kde kouč oznámí sestavu. Na stadion mužstvo vyrazí v 16 hodin.

"Na to protažení si taky někam vyjedeme," naznačil Dudl, že v centru průmyslového Essenu by procházka ideální nebyla.

Po zápase následuje odjezd z Gelsenkirchenu a návrat do hotelu Lindner k Wiesensee.

Češi proti USA nastoupí celí v bílém

V úvodním zápase na MS proti Spojeným státům nastoupí čeští fotbalisté celí v bílém. Soupeř bude mít na sobě tmavě modré dresy a ve stejné kombinaci si oblékne i trenýrky a stulpny.

Je to už několik týdnů známá věc. Stejnou kombinaci si Češi obléknou také na závěrečný zápas ve skupině proti Itálii.

"Dresy jsem předvedl a FIFA to vybrala. Bylo někdy složité ty barvy zkombinovat," líčí Jaroslav Dudl, vedoucí mužstva.

Proto ještě není rozhodnuto, v jakých barvách odehraje Brücknerův tým druhý zápas skupiny proti Ghaně.

"Oni budou celí v bílém, takže my bychom měli mít červené dresy, modré trenýrky a modré stuplny. Ale to se mi moc nezamlouvá, takže to chci uhrát na všechno červené. Ale ještě nám to neschválili," dodal Dudl.

Tomáš Galásek při odjezdu českého týmu k utkání s USA.

Jan Plašil při odjezdu českého týmu k utkání s USA.

Jan Koller při odjezdu českého týmu k utkání s USA.

Milan Baroš při odjezdu českého týmu k utkání s USA.Najdete na iDNES.czmobilní verze