Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Češi měli vyhrát

13 2000
B e r l í n - "Tahle výhra Holanďanů páchne na celou Evropu! Nešťastní Češi se stali prvními skutečně tragickými poraženými tohoto šampionátu," napsal dnes německý deník Bild k nedělnímu utkání ČR - Nizozemsko na fotbalovém mistrovství Evropy. Stejně jako další komentáře německého tisku, který se k zápasu obšírněji vrací teprve dnes, soudí Bild, že výhra Nizozemců byla víc než lichotivá a výsledek zápasu měl být spíše obrácený.

"Holanďané jako hlavní favorité mistrovství zklamali a Češi je ve druhé půli zcela přitlačili ke zdi," dodal list. "Divadýlko" přineslo Nizozemcům velké štěstí, píší Frankfurter Allgemeine Zeitung. "Češi dokázali, že holandské superhvězdy se rychle smrskly do normální velikosti. Na konci však zůstali s prázdnýma rukama, protože teatrální pád Ronalda de Boera využil rozhodčí k přátelskému gestu vůči hostitelům a věnoval jim jako dárek penaltu.

Pro Čechy to bylo krajně nespravedlivé, protože ve druhém poločase přehrávali údajně nejlepší mužstvo světa, jak se jim zachtělo." I remíza by byla podle Süddeutsche Zeitung pro české mužstvo příliš malou odměnou za skvělý výkon ve druhém poločasu. "Nizozemští hráči se museli po nezasloužené výhře vracet do autobusu s pocitem studu, jako by byli přistiženi při podvodu," napsal list.

"Chvála rozhodčího Merka po prvním zápasu šampionátu byla rychle vystřídána kritikou na adresu mužů s píšťalkou. Jejich rozhodnutí byla leckdy sporná, a co je nejhorší, ovlivnila výsledky. Collina může sice poukazovat na novou direktivu UEFA, podle níž má být přísněji trestáno tahání za dres, proč ale potom neodpískal faul na Kollera na druhé straně?" ptá se Die Welt.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze