Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi jsou na místě, vítaly je stovky lidí

Manažerka hotelu ve Wisensee, kde bude česká výprava bydlet, vítá trenéra Karla Brücknera. | foto: Michal ŠulaMF DNES

7 2006
Siegerland, Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Karel Brückner vstoupil do prosklených dveří hotelu Lindner a srdečně se s každým zdravil. Chvilku před ním mezi špalírem místního personálu prošli Nedvěd, Rosický, Baroš, Ujfaluši a další. Fotbalové Česko ve středu kolem poledne dorazilo do dějiště mistrovství světa.

Rozlehlý objekt u jezera Wiesensee už své vzácné hosty má, přes čtyřicet pokojů obsadilo české národní mužstvo a jeho doprovod.

"Cesta byla krátká a příjemná," prohodil stoper David Rozehnal, když z autobusu po pár krocích vklouzl do recepce.

Před hotelem stál personál a tleskal. Číšnice měly tmavé obleky a na nohavicích našitou českou vlajku. Kuchaři měli trikolóru na zástěrách, z balkonů mávaly uklízečky a okolní travnaté prostory okupovali fanoušci.

"Škoda, že ani nezamávali," litovala Dana Wörsdörferová, Češka, jež se do Německa přivdala a ve středu se přišla podívat na příjezd fotbalistů.

Jejich cesta v Německu začala v Siegerlandu, letišti, které vyrostlo mezi poli a lesy pětadvacet kilometrů jižně od Siegenu.

Nejvíc bylo Rosických

Přímo na ranveji z velkých reproduktorů vyhrávala hudba. U přistávací dráhy - oddělené jen plotem - čekaly desítky dětí, jež doprovázeli rodiče. Mávaly českými vlaječkami a ukazovaly vlastnoručně vyrobené obrázky s českými motivy.

O něco starší fanoušci přišli v dresech, mezi nimiž jasně kraloval ten s desítkou a jménem Rosický. Dohromady jich přišlo na pět stovek.

Potom rozhlasem zaznělo: "Za pět minut přistane letadlo s českými fotbalisty." Za chvíli: "Už jen za minutu."

Zbystřilo i několik televizních štábů, desítky fotografů a reportérů.

Boeing 737 zakroužil nad letištěm, na které musel nalétávat ze severu. Na dráhu sedl přesně v 11.32.

Roloval a zastavil se sto metrů před plotem, kde stáli fanoušci. Na přistavené schůdky vkročil za reprezentačním manažerem Košťálem trenér Brückner. Následovali vedoucí mužstva Dudl, lékaři, asistenti a až pak hráči.

První šel Kinský, poslední Poborský

První se objevil třetí gólman Kinský a za ním postupně scházeli Rozehnal, Jiránek, Heinz, Sionko, Jarolím, Mareš, Galásek, Štajner, Polák, Rosický, Blažek, Baroš, Grygera, Sivok, Kováč, Čech, Plašil, Koller, Jankulovski, Lokvenc, rozesmátý Ujfaluši, Nedvěd a poslední šel Poborský.

Nikdo z nich však nezamával...

Krátce se všichni zastavili na ploše, kde trenér Brückner dostal velkou kytici od starostů místních obcí. Walter Desch, šéf fotbalového svazu spolkové země Porýní-Falc, měl proslov a kuchař přinesl dort ve tvaru fotbalového hřiště.

Fotbalisté zapózovali při společném focení a nastoupili do autobusu, který je bude během šampionátu vozit. Je vyzdoben národními barvami a nápisem "Budem se rvát jako lvi pro vítězství a fanoušky".

Do dvacet kilometrů vzdáleného hotelu Lindner doprovázela autobus policejní eskorta, první jel motocykl a za ní automobil.

Příjezd k Wiesensee provázel potlesk, výkřiky nadšení a pištění dětí. Malou českou vlajku drželo i batole v kočárku. Na malém prostoru se tísnilo na dvě stovky lidí.

"Přivítání bylo příjemné," usmíval se Ujfaluši.Najdete na iDNES.czmobilní verze