Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi hledali v Portugalsku hotely

21 2003
Lisabon - Zástupci fotbalové reprezentace sondovali podmínky pro ubytování mužstva při červnovém mistrovství Evropy v Portugalsku. "Najít přechodný domov složité nebude. Portugalsko má dost velkých a kvalitních hotelů," řekl Jaroslav Dudl, vedoucí reprezentace, když se z týdenní inspekční cesty vrátil.

Když s Janem Kindou, šéfem společnosti STES, marketingovým partnerem svazu, Dudl portugalská města objížděl, ještě nebylo jisté, zda bude Brücknerův celek pro základní skupinu nasazen.

"Ale naším zařazením do prvního koše se okruh možných lokalit zmenšil, protože se všeobecně počítá, že domácí Portugalci budou hrát své zápasy na jihu země," vysvětlil Dudl.

Takže možnost, že by národní mužstvo bydlelo ve Faru a jeho okolí, turistickém ráji na jihu země, s největší pravděpodobnosti odpadá. V úvahu tak přicházejí pětihvězdičkové hotely v severních a středních částech Portugalska včetně metropole Lisabonu.

"Pořadatelé mají sami zablokováno pro účastníky několik hotelů, v jejichž dosahu budou tréninková centra," poznamenal Dudl.
 
Na rozdíl od minulých šampionátů však už předem lze očekávat, že žádný z hotelů nebude zablokován výhradně pro fotbalovou reprezentaci. "Chceme padesát pokojů, ale všechny vytypované hotely mají vyšší kapacitu," přiznal Dudl.

Například na minulém šampionátu měli hráči v Belgii hotel pouze pro sebe.
 
O tom, kde budou fotbalisté bydlet, se rozhodne už na konci příštího měsíce. Po losování šampionátu se totiž Dudl společně s koučem Karlem Brücknerem vydá na cesty znovu, aby definitivně přechodný domov našli.

Autoři: ,


Témata: Karel Brückner, STES
Najdete na iDNES.czmobilní verze