Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi chtějí lístků víc. Vyhoví jim Rakušané?

19 2003
Vídeň - Minimálně deset, ale také možná patnáct tisíc lidí bude fandit fotbalové reprezentaci při říjnovém zápase ve Vídni. O poslední kvalifikační zápas Brücknerova mužstva je mezi českými fanoušky obrovský zájem, ač už o postup na evropský šampionát do Portugalska rozhodlo minulou středu vítězstvím 3:1 nad Nizozemskem.

"Deset tisíc lístků máme jistých, ale jednáme dál, abychom uspokojili další naše příznivce," zdůraznil Jaroslav Dudl, vedoucí reprezentačního týmu.

"Přitom kdyby se postupovalo podle doporučení UEFA, dostali bychom pro naše fandy jen pět tisíc lístků," upozornil Jaroslav Dudl, vedoucí reprezentačního týmu.

Ústupky, dobrá vůle Rakušanů, ale také snaha pořádajícího svazu mít plný stadion dovolí tisícům českých fanouškou fotbalovou reprezentaci vidět.

Při obvyklé praxi dostane hostující tým pro své fanoušky pět až deset procent míst z kapacity stadionu. Platí to pro zápasy reprezentačních týmů i evropské poháry. Na tribuny v aréně v Prátru, kde se zápas v sobotu 11. října bude hrát, se vejde padesát tisíc lidí. Jednoduchým výpočtem dostane zmíněných pět tisíc vstupenek pro české fanoušky.

Na zvýšeném množství lístků pro českou stranu se oba svazy dohodly už při dubnovém souboji v Praze, kde domácí tým vyhrál 4:0, protože bylo pravděpodobné, že mužstvo Hanse Krankla do bojů o postup nezasáhne. A následná červnová  porážka v Moldavsku to potvrdila. Proto Rakušané mohli pro Čechy uvolnit víc lístků, než by museli.

"Ale kdyby jim ještě o něco šlo, tak jsme dostali jen těch pět tisíc," poznamenal Dudl.

Jenže teď svaz mohl přijmout objednávky na deset tísíc vstupenek, přitom další zatím musel pozastavit. "Jednáme dál, abychom uspokojili další naše příznivce," dodal Dudl. Navíc další možnost získat lístky mají fanoušci od 29. září v předprodeji přímo na stadionu Ernsta Happela ve Vídni.

V Česku je pro fanoušky hostujícího týmu připraveno maximálně 2400 vstupenek. Tolik se jich vejde do sektoru na sparťanském stadionu na Letné. Je to víc, než závazné doporučení od Evropské fotbalové unie (UEFA). "A přitom Nizozemci po nás chtěli deset tisíc lístků," podotkl Dudl. V Teplicích a Olomouci, kde národní mužstvo kvalifikaci také hrálo, jsou prostory pro příznivce soupeře menší.

Žadatelé, kteří do 18. září odeslali závaznou objednávku, si mohou vstupenky vyzvednout od 1. do 3. října v budově fotbalového svazu na adrese Diskařská 100, Praha 6 - Strahov vždy od 9:00 do 16:00 u Šárky Novotné. Neodebrané vstupenky půjdou do prodeje 6. října.

Vstupenky budou prodávány výhradně za hotovost. Lístky v cenách 1200, 900 a 600 korun si budou moci fanoušci vybrat až do vyčerpání jednotlivých druhů vstupenek. Vzhledem k požadavkům rakouské policie a rakouského svazu i reglementům Evropské fotbalové unie musí každý z příznivců při nákupu vstupenek předložit jmenný seznam všech návštěvníků zápasu, spolu s daty narození a čísly pasů.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze