Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Červená karta, to byl konec, řekl kouč

Karel Brückner a Miroslav Beránek - Reprezentační trenér Karel Brückner s asistentem Miroslavem Beránkem sledují dění na hřišti. | foto: Wolfgang RattayReuters

22 2006
Hamburk - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nedisciplinovanost a příliš mnoho absencí. To jsou podle kouče fotbalistů Karla Brücknera hlavní důvody porážky s Itálií. Po ní na mistrovství světa skončil. "Je to velké zklamání. Ale tak jako nepropadám euforii při úspěchu, bráním se přehnaným emocím i v opačné situaci," řekl kouč.

Mužstvo jako celek za výkon v třetím utkání skupiny B pochválil. "Chvílemi jsme byli lepší my, ale Italové si počínal rutinovaně. Chybu neudělali, naopak si počkali na tu naši," poznamenal kouč.

Ovšem hodně kritický byl k záložníku Polákovi. Ten nedohrál ani první poločas, před přestávkou dostal po druhé žluté kartě červenou.

"V deseti můžeme výsledek udržet, ale otočit utkání proti Italům? To neumím. Za hloupost se prostě platí," prohlásil trenér Brückner. "Vyloučení, to je konec. Zodpovědní jsou za to samotní hráči."

Karel Brückner připomněl, že za pět let jeho působení u národního mužstva neměl tým žádného vyloučeného, ale na mistrovství světa ve třech zápasech hned dva. Zápas s Ghanou nedohrál Ujfaluši.

"Fauly, penalty, zbytečné trestné kopy, to se někde projevit muselo," poznamenal kouč.

Podle něj někteří hráči start na mistrovství jednoduše nezvládli.

Druhý důvodem vyřazení už v základní skupině jsou absence klíčových fotbalistů, který tým provázely po celou dobu turnaje. Do klíčového utkání proti Itálii nemohl Brückner nasadit zraněného Kollera ani distancovaného Lokvence, a tak se rozhodl riskovat a poslal na hřiště hned od první minuty uzdravujícího se Baroše.

"Ale my jsme ani jinou variantu neměli. Byli jsme domluveni, že bude na hřišti tak dlouho, jak vydrží," upozornil kouč. "Navíc kvůli zranění nemohl hrát Galásek a kvůli vyloučení Ujfaluši. Tím jsme ztratili výškovou převahu."

Zda porážka a vyřazení z šampionátu znamená konec kariéry třicetiletých hráčů?

"Nevidím důvod. Třeba Nedvěd patřil s Rosickým k nejlepším hráčům na šampionátu," řekl Brückner.Najdete na iDNES.czmobilní verze