Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Černý: Postup ať si Slavia nechá na příště

14 2006
Praha - Když brankář Radek Černý přijížděl ve středu autobusem společně s fotbalisty Tottenhamu Hotspur nahoru na strahovský kopec, měl prý hodně smíšené pocity. "Jel jsem vlastně domů, na svou Slavii, ale přitom jako hráč Tottenhamu. Bylo mi z toho všelijak," svěřoval se dvaatřicetiletý gólman, který v Tottenhamu od ledna minulého roku hostuje právě ze Slavie.

Po oficiální středeční tiskové konferenci se krátce před večerním tréninkem věnoval českým novinářům. To už byl ve své kůži. "Už cestou na tiskovku jsem potkal pár známých, kteří mě moc srdečně zdravili. Takže se mi ulevilo, protože jsem docela měl obavy, jak mě tady lidi coby soupeře Slavie přijmou."

Na tiskové konferenci jste se zmiňoval, že v Anglii mužstvo Tottenhamu jako jednoznačného favorita v souboji se Slavií nevidí.
Je to tak. Tady v Česku je pro každého Tottenham jasným favoritem už kvůli jménu. Jenže na ostrovech vnímají Slavii jako zkušeného pohárového soupeře, kterému se na evropské scéně většinou daří. Kdežto Tottenham má mladé mužstvo, které se do pohárů dostalo po velké odmlce.

Přesto ale říkáte, že věříte v postup. Na základě čeho?
Znám dobře kvality mých současných spoluhráčů. Máme tu řadu reprezentantů, jak v seniorské kategorii, tak v jednadvacítce. A když tyhle kvality srovnám se slávisty, které samozřejmě sleduju, vychází mi, že postoupí Tottenham.

Leckdy ale i lepší mužstvo prohraje.
Pochopitelně bude záležet na tom, jak ty kvality dokážeme prodat. 

A nebudete v té chvíli poněkud rozpolcený? Vždyť říkáte, že se do Slavie chcete vrátit.
Nebudu. Já si přeju, aby teď slávisti hráli dobře, aby fanoušky potěšili. Ale ten postup ať se jim splní až příští rok. Teď prostě stojím na opačné straně barikády.

Na tiskové konferenci padl dotaz, jestli vám trenér Jol neudělá radost a nepostaví ve čtvrtek do branky vás. Co si o tom myslíte?
Trenér přece po chvíli usmívání jasně řekl, že to neudělá. Samozřejmě, že já s rolí náhradníka zase počítám. S tím jsem byl smířený, když jsem do Tottenhamu odcházel. Náš první gólman Robinson je jedničkou i v anglické reprezentaci a já chytám za áčko jen občas.

Byl byste připravený ve čtvrtečním zápase zaskočit, kdyby se Robinson třeba zranil?
Samozřejmě. Mám jako náhradník, který se do branky moc často nedostane, speciálně upravený brankářský trénink. Takže chytat jsem nezapomněl. Navíc pravidelně nastupuju v soutěži rezervních týmů a proti solidním soupeřům jsem si zachytal i v letní přípravě, kdy jsme se s Robinsonem v brance střídali. Takže kdyby k té variantě se zaskakováním za Robinsona došlo, nebál bych se jí.

A byl byste hodně nervózní?
To v téhle chvíli nedokážu říct. Vidělo by se až na hřišti. Ale věřím, že bych se nerozklepal.

Dával jste trenéru Jolovi o slávistech, které důvěrně znáte, nějaké speciální informace?
Něco jsem mu samozřejmě řekl. Ale velkou váhu tomu nepřikládám. V zápase pak vždycky záleží na momentálním vývoji a na pokynech trenéra.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze