Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Centrum Prahy bylo oranžové

10 2003
Praha - Centrum Prahy se dnes odělo do oranžové. Už od časného poledne míří nizozemští fanoušci do centra hlavního města dál na Letnou, kde ve 20.15 na stadionu Sparty začne kvalifikační zápas jejich týmu s českou reprezentací. Půjde o účast na mistrovství Evropy v Portugalsku a jisté je jedno: ať vyhraje kdokoliv, v Praze se bude slavit do noci.

Stadion Sparty na Letné s kapacitou 18 500 diváků je vyprodán, tisíce dalších fanoušků proto budou důležitý zápas sledovat ve své oblíbené restauraci. "Máme zamluvené všechny stoly, bude tady úplně narváno," řekla dnes brzy odpoledne barmanka ve sportovně zaměřeném baru na Václavském náměstí.

"Větší skupina fanoušků je srocena na Staroměstském náměstí u velkoplošných obrazovek, ale ti se před zápasem zřejmě přesunou na stadion. Jinak je vše bez problémů," řekl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Policisté odpoledne odhadovali, že Prahou se pohybuje několik stovek nizozemských fandů. Právě skupina na Staroměstském náměstí působila poněkud bizardně, když skandovala a mávala nizozemskými vlajkami pod velkoplošnými obrazovkami, na kterých běžela jakási telenovela.

Nizozemci dávali na ulicích jasně najevo své přesvědčení, že jejich fotbalové idoly dnes český tým porazí. "Vsaďte se, že vyhrajeme, to je jasná věc," prohlásil na Můstku rozhodně nakrátko ostříhaný mladík v příslušně barevném tričku.

Jeho kolega v oranžové čepici s rolničkami ale připustil, že i Češi mají jisté fotbalové kvality. "Třeba Rosického nebo Nedvěda," vysvětlil, co tím myslí. "Vypadají jako parta opilých metařů," prohlásila o rozjařené skupince nizozemských fanoušků znechuceně starší paní na lavičce v ulici Na Příkopech. Fotbalu prý nerozumí a příliš ji nezajímá.

Autoři: ,


Témata: Letná, Sparta
Najdete na iDNES.czmobilní verze