Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čechy s Ghanou budou pískat Argentinci

Horacio Elizondo - Minulý pátek rozhodčí Horacio Elizondo zahájil mistrovství světa, teď bude řídit zápas českých fotbalistů s Ghanou. | foto: Reuters

16 2006
Praha - Argentinský rozhodčí Horacio Elizondo bude řídit sobotní zápas českého národního týmu s výběrem Ghany. Svou premiéru na šampionátu si už odbyl, a to úvodním zápasem mistrovství Německo - Kostarika. Na postranních čarách mu budou asistovat jeho krajané Dario Garcia a Rodolfo Otero.

Argentinský sudí už jeden zápas české reprezentace pískal, na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let v roce 2003 řídil zápas, ve kterém čeští mladíci podlehli Kanadě těsně 0:1.

Zkušený rozhodčí, píská už od roku 1994. Za svou kariéru už řídil spoustu zápasu na mezinárodní úrovni - světové šampionáty hráčů do sedmnácti a do dvaceti let, pískal také olympijský turnaj v Aténách 2004 a kvalifikace na světové šampionáty v Japonsku a Korey a  Německu.

Dvaačtyřicetiletý rozhodčí ovládá dva světové jazyky - vedle jeho mateřské španělštiny se velmi dobře dorozumí také anglicky.

Původním povoláním je Elizondo tělocvikář, mezi jeho největší záliby patří golf a psaní básní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze