CO KŘIČÍ TENTOKRÁT? John Terry (vlevo) z Chelsea se v zápase FA Cupu znovu

CO KŘIČÍ TENTOKRÁT? John Terry (vlevo) z Chelsea se v zápase FA Cupu znovu potkal s Antonem Ferdinandem z Queens Park Rangers. Brzy se setkají i u soudu, kde se Terry bude zpovídat z údajných rasistických nadávek právě na Ferdinandovu adresu. | foto: Reuters

Čech vychytal další nulu, Liverpool v poháru vyřadil Manchester United

• 19
Čtvrtou nulu za sebou vychytal brankář Petr Čech. Chelsea i díky tomu vyhrála na stadionu Queens Park Rangers těsně 1:0 a v Anglickém poháru postoupila do osmifinále. To si zahraje i Liverpool, který v pohárovém šlágru porazil Manchester United 2:1.

Londýnské derby se muselo obejít bez tradičního úvodu. Britská média tak dlouho řešila, zda si domácí obránce Anton Ferdinand potřese rukou s Johnem Terrym, kapitánem Chelsea, až Fotbalová asociace rozhodla, že si ruce raději nebude podávat vůbec nikdo.

Lednové nuly Petra Čecha

Chelsea - Portsmouth 4:0 (Anglický pohár)
Chelsea - Sunderland 1:0 (liga)
Norwich - Chelsea 0:0 (liga)
Queens Park Rangers - Chelsea 0:1 (Anglický pohár)

Terry totiž čelí obvinění, že v říjnovém vzájemném ligovém utkání Ferdinanda, který je tmavé pleti, rasisticky urazil. Stopera Chelsea kvůli tomu také čeká soud.

Ferdinandovi vyhrožují smrtí - v týdnu mu údajně přišel dopis s kulkou. Klub se kvůli tomu obrátil na policii.

V samotném zápase Terry nicméně pomohl udržet Čechovi čisté konto, ačkoli na něj domácí fanoušci při každém kontaktu s míčem bučeli a ve druhém poločase na něj dokonce hodili předmět.

Český reprezentační gólman se vytáhl především v sedmé minutě nastaveného času, když zneškodnil nebezpečnou střelu Younga.

V posledních sekundách utkání tak zabránil konání odvety. Ta se neuskuteční díky pokutovému kopu ze 62. minuty, který proměnil třiadvacetiletý Mata. Domácí se však zlobili, že útočník Sturridge svůj pád v pokutovém území přifilmoval.

Další český brankář Radek Černý do zápasu nezasáhl, zůstal mezi náhradníky Queens Park Rangers.

Mezi šestnáct nejlepších týmů nejstarší klubové soutěže světa se probojovali také fotbalisté Liverpoolu, kteří si ve sledovaném duelu poradili se svým historickým rivalem Manchesterem United.

Liverpool šel do vedení ve 21. minutě díky zaváhání hostujícího brankáře Davida De Gey při rohovém kopu, které potrestal hlavičkou obránce Daniel Agger. Ve 39. minutě sice dokázal po Rafaelově centru vyrovnat Park Či-sung, ale poslední slovo měli přece jen domácí.

Vítězný gól na 2:1 dal dvě minuty před koncem po rychlém protiútoku nizozemský střelec Dirk Kuijt. Liverpool tak na svém stadionu neprohrál s United už popáté v řadě.

Výsledky 4. kola Anglického poháru:
Queens Park Rangers - Chelsea 0:1
(60. Mata z pen.), Liverpool - Manchester United 2:1 (21. Agger, 88. Kuijt - 39. Park Či-sung).
Další výsledky: Blackpool (II. nejvyšší soutěž) - Sheffield Wednesday (III) 1:1, Bolton Wanderers - Swansea City 2:1, Derby County (II) - Stoke City 0:2, Hull City (II) - Crawley Town (IV) 0:1, Leicester City (II) - Swindon Town (IV) 2:0, Millwall (II) - Southampton (II) 1:1, Sheffield United (III) - Birmingham City (II) 0:4, Stevenage (III) - Notts County (III) 1:0, West Bromwich Albion - Norwich City 1:2, Brighton & Hove Albion (II) - Newcastle United 1:0.