Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čech má další nulu, cítí se skvěle

29 2006
Praha - Ve výborné náladě přijel na pondělní pražský sraz fotbalové reprezentace brankář Petr Čech. Poprvé od červnové operace obou chronicky nemocných ramen se postavil do branky Chelsea a ve vítězném duelu Premier League v Blackburnu udržel čisté konto. "Poprvé po patnácti měsících jsem nemusel hrát pod injekcemi nebo prášky," pochvaloval si Čech.

Chelsea v neděli v Blackburnu zvítězila 1:0 a gólman Čech patřil k oporám týmu.

Přitom ještě minulou středu byl Čechův start značně nejistý.

"Ve středu mi volal trenér Brückner a já mu říkal, ať mě raděj nenominuje a nechá mezi náhradníky," líčil Čech hektické dny. "Ale ve čtvrtek ráno se rozhodlo, že v Blackburnu chytat budu. Tak jsem hned Brücknerovi volal, aby mě do té nominace přece jen dal."

Sám Čech si nedokáže vysvětlit, že operované ramenní klouby přestaly zlobit tak náhle.

"Když mi tu středu trenér Brückner volal, měl jsem za sebou jediné dva tréninky v brance a neobešlo se to bez komplikací. Ale najednou to bylo v pohodě," říká Čech.

Zda o Čechově startu v Blackburnu rozhodli kluboví lékaři, trenér Mourinho, nebo zda o to požádal sám český gólman, to čtyřiadvacetiletý fotbalista neprozradil.

"O Chelsea na reprezentačním srazu mluvit nemůžu, jen o národním mužstvu," pronesl větu, kterou od něj novináři v nedávné minulosti slyšeli už několikrát.

Po výhře v Blackburnu se prý Čech cítil znamenitě.

"Stejně jako v zápase. Do každého zákroku jsem šel naplno, žádné komplikace, žádné potíže, cítil jsem se výborně."

"Ten Blackburn vlastně rozhodoval o mé nominaci do národního mužstva. Kdybych v Premier League ještě nastoupit nemohl, nebyl bych připravený ani na zápasy Česka s Walesem a Slovenskem," pokračoval Čech.

Nadcházejících kvalifikačních duelů se Čech nebojí, naopak se do branky moc těší. "Pokud to trenér bude chtít, tak do nich samozřejmě nastoupím," usmíval se gólman, který se i kondičně cítí znamenitě.

"Fyzičku mám nejlepší za poslední dva roky, natrénováno mám až až. Jen musím ještě doladit nějaké ty brankářské drobnosti, protože jsem naposled chytal na mistrovství světa proti Itálii. Ale toho si všimne málokdo a já to prozrazovat nebudu. Mám na to doladění tenhle týden dost času."

Různá rehabilitační cvičení má Čech předepsána ještě na několik týdnů.

"V rehabilitaci samozřejmě pokračuju a lékaři s fyzioterapeuty rozhodnou, kdy ji ukončím. Právě těmto a dalším lidem, kteří mi během pauzy pomáhali, bych tímto chtěl moc poděkovat. Všichni se o mě postarali jak nejlíp mohli."

Z porážky českého týmu v srpnové přípravě se Srbskem si Čech hlavu nedělá.

"Nesmíme zapomínat, že že to vlastně bylo loučení s Pavlem Nedvědem. A že tím pádem byla koncentrace na zápas všelijaká," říká Čech. "Každopádně chceme novou kvalifikaci začít vítězstvím. Když Wales porazíme, budou se od toho odvíjet další výsledky. A já věřím, že obstojíme stejně, jako v kvalifikaci minulé."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze