Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cannavaro se nehodlá vzdát funkce kapitána

5 2006
Řím - Navzdory ostré kritice za vyjádření na adresu zkompromitovaného bývalého generálního manažera Juventusu Luciana Moggiho se Fabio Cannavaro nehodlá vzdát funkce kapitána italské fotbalové reprezentace. "Vím, že si kapitánskou pásku zasloužím a mám podporu trenéra i spoluhráčů," řekl obránce.

Podle svých slov povede národní tým s páskou na ruce i na nadcházejícím světovém šampionátu v Německu, kde Itálie v základní skupině narazí mimo jiné na české fotbalisty.

Moggi je na základě nahrávek telefonních hovorů podezřelý, že ovlivňoval nasazování rozhodčích na zápasy Juventusu. Cannavaro minulý týden na tiskové konferenci řekl, že se jeho chování nijak nelišilo od jednání většiny špičkových funkcionářů, a hned se na jeho hlavu snesla vlna kritiky.

Obránce Juventusu dnes v deníku La Repubblica prohlásil, že ze svých vyjádření žádné důsledky vyvozovat nehodlá. "Nemám absolutně co skrývat a není nic, za co bych se měl stydět. Byla tady kampaň, která mě chtěla zbavit kapitánské pásky, ale já se nebojím. Vím, že si ji zasloužím a mám podporu trenéra i spoluhráčů," řekl.

Dvaatřicetiletý spoluhráč Pavla Nedvěda se hned následující den hájil, že jen špatně vyjádřil své myšlenky, a ke kauze se vrátil i dnes. "Nikdy jsem Moggiho neobhajoval. Prostě jsem odpověděl, že dělal dobře svou práci generálního manažera. Vždycky se vůči týmu choval dobře," uvedl.

V sobotu musel Cannavaro opustit soustředění a odjet do Říma k výslechu v rámci vyšetřování hráčské agentury GEA World, kterou řídí Moggiho syn Alessandro. Agentura se manažersky stará o zhruba 200 fotbalistů a trenérů a je podezřelá z nekalých praktik za použití výhrůžek a násilí. Cannavaro vyšetřovatelům jen podával informace, sám není obviněn z nekalých praktik.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze