Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


A jéje, přichází stáří. Slavný fotbalový hospodský Vízek slaví 60

ŠEDESÁTNÍK. Ladislav Vízek slaví 60. narozeniny. | foto: MF DNES

22 2015
Ve středu všechno začalo, čtvrtek je dnem D, v pátek všechno vyvrcholí mejdanem v proslulé Kozlovně. „Zvu čtyřicet padesát lidí, kteří jsou teď mému srdci nejbližší. Ale považte, poprvé tu bude víc doktorů než sportovců. A jéje, stáří opravdu přichází,“ povídá Ladislav Vízek.

Slavný fotbalový útočník, střelec, kličkař, hospodský i povídálek slaví šedesát.

Zajímá vás, jaký dárek by chtěl dostat nejradši?

„Chtěl bych porazit ty mladý roštáky v pátečním tenise,“ odpoví olympijský vítěz z Moskvy 1980.

Fotogalerie

Abyste pochopili, v pátek bude Vízkovi šedesát a jeden den, takže se věkem zařadí mezi tenisové veterány. Hned dopoledne vyzkouší, co umí. Se zeťákem Vladimírem Šmicerem má domluvenou čtyřhru proti mladšímu páru Rudolf Skácel - Jaroslav Černý.

Pokud by Vízkova strana bývalé slávisty porazila... „Tak už se nebudu bát ničeho,“ odpoví oslavenec a rozesměje se. Tuší, že výhru mu nikdo nedaruje: „Kluci mě varovali, že nebudou mít slitování. Už třikrát jsme s nimi prohráli, tentokrát jsou v sázce steaky z uruguayského býčka. Kdo prohraje, platí.“

Vízek patří mezi nejpopulárnější fotbalové glosátory, protože má lidový styl a respekt široké veřejnosti.

Dvakrát, v letech 1983 a 1985, se stal Fotbalistou Československa, s Duklou Praha získal tři ligové tituly, v reprezentaci zvládl jednašedesát zápasů. Fotbal pořád hraje, a to v roli krajního obránce za B-tým Dolních Chaber, který válí v pražské II. třídě.

„I když mám mladé srdce, lhal bych, kdybych tvrdil, že se cítím jako ve čtyřiceti. Vůbec ne. Už to není ono. Přichází na mě stáří, což je asi jediná spravedlivá věc na světě,“ říká „Vizour“ pokorně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze