Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bylo to nespravedlivé a nechutné

12 2000
P r a h a - Tak hodnotí ve svém komentáři ke vstupnímu zápasu české reprezentace na mistrovství Evropy trenér Slavie František Cipro události v závěru zápasu. Verdiktem italského rozhodčího Pierluigiho Colliny, který znamenal v předposlední minutě zápasu českých a nizozemských fotbalistů penaltu a následně i vítězství domácích hráčů, byl velice rozhořčen.

"Nechci spekulovat, ale mám pocit, že na tomto šampionátu mohou rozhodovat i jiné faktory než fotbalové umění. Už předchozí utkání mezi Itálií a Tureckem rozhodla sporná penalta ve prospěch tzv. mocnějšího a totéž ještě více do očí bijící se přihodilo našim reprezentantům. Takovéto rozhodování by na mistrovství Evropy nemělo mít místo. Chápu sice, že skoro všechno je o penězích a že je nepochybně zájem na tom, aby týmy z ekonomicky silných zemí uspěly a udržely se ve hře co nejdéle. Tohle je však trochu moc.

Když jsme měli se Slavií v evropských pohárech několikrát za soupeře italská mužstva, tak jsem měl možnost při sledování videonahrávek z jejich střetnutí dvakrát vidět Collinu v akci v zápasech italské ligy. A chvílemi jsem doslova žasl, jakých podivuhodných verdiktů byl schopen. Mám pocit, že ani na Apeninském poloostrově není tak vyzdvihován, jak je tomu na mezinárodní scéně.

Na rozdíl od řady jiných jsem Itala Collinu nikdy nepovažoval za absolutní špičku mezi rozhodčími. Netvrdím, že řídit utkání nedovede, ale mnohdy si na hřišti dělá, co chce. To ostatně potvrdil i v duelu našich a Nizozemců. Myslím si, že třeba duel fotbalových velmocí je schopen odpískat takřka na jedničku, ale arbitr s takovou pověstí by měl zvládnout na mistrovství Evropy i zápas domácího favorita, ať už je jeho soupeřem kterékoli mužstvo".

Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze