Byla to šmudla, říkal o svém gólu teplický záložník Benát

Petr Benát - Petr Benát. | foto: Martin AdamecMF DNES

10 2009
Dlouho to vypadalo na remízu. Fotbalisté SK České Budějovice v první lize hostili poslední Zlín a první půle vůbec nenasvědčovala tomu, že by měla diváky zahřát nějaká branka. Jenže po přestávce Jihočeši připomněli dobré podzimní druhé poločasy. Po příchodu Hudsona se Petr Benát posunul z kraje do středu zálohy a v 52. minutě svým kontroverzním gólem rozhodl utkání, které Jihočeši vyhráli 1:0. "Byla to taková šmudla ani jsem to pořádně neviděl," usmíval se po utkání Benát.

Ale byl to váš pátý gól v sezoně, i když padl se štěstím.
Po rohu tam byl odražený míč. Dostal jsem ho na penaltu, přehodil si ho z pravé na levou nohu a vystřelil. V první chvíli jsem si říkal, že ho Baránek chytí, ale naštěstí ne.

Modlil jste se, aby Sedláček míč netečoval?
Já právě myslel, že Sedlo (poznámka: spoluhráč Tomáš Sedláček) to nějak tečuje. Vůbec jsem neviděl, že by byl v ofsajdu. Stál tam někde u tyčky, hráči Zlína si pak stěžovali, že do byl ofsajd, ale já nevím.

Ze začátku to byl hodně obranný souboj. Šance nebyly.
Oba týmy si uvědomovaly důležitost toho zápasu. My bychom v případě vítězství Zlínu odskočili, oni by se na nás zase dotáhli. Možná, že na nás byla patrná nějaká nervozita. Přesto jsme si nějaké šance v první půli vytvořili, já asi dvě. Možná kdybychom vedli do přestávky 1:0, bylo by to klidnější.

Především vaše druhá šance po gólu volala. Vy jste ale nakonec souboj s hostujícím bekem neustál.
Ten centr jsem si zpracoval dobře, ale druhým dotekem jsem si míč trochu zvednul. S obráncem jsme se trochu štrejchli. Nebyl to žádný faul, to určitě ne, ale v poslední chvíli mi tam strčil nohu a ukopl míč.

Ve druhé polovině zápasu jste zase přidali. O čem byla řeč v kabině?
Věděli jsme, že výhra nás může posunout někam jinam. Povedlo se nám pár akcí a diváci se chytili. Pak jsme dali gól a bylo to klidnější.

Nebyly to přeci jen v závěru nervy?
Zlín má vysoké hráče a to svádí k tomu, aby ty míče nakopávali do vápna a tam se o ně prali. Pár náznaků měli, ale štěstí bylo u nás.

Trenér sliboval, že když vyhrajete, že se zaměříte více na kvalitu hry v dalších utkáních. Co se dá čekat?
Já bych neřekl, že tímhle zápasem jsme se zachránili. To vůbec ne. Musíme přidat ještě nějaká vítězství a třeba se posunout výš v tabulce.