Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Byl jsem v nesprávném čase na nesprávném místě, litoval Matějovský

Marek Matějovský v reprezentačním dresu. | foto: Christian HartmannReuters

8 2009
Slovy lítosti reagoval Marek Matějovský na vyřazení z české fotbalové reprezentace. "Bohužel jsem byl v nesprávném čase na nesprávném místě," komentoval záložník anglického Readingu rozhodnutí výkonného výboru svazu.

Matějovský byl jedním ze šestice fotbalistů, kteří podle bulvárního tisku hýřili v noci po prohře se Slováky 1:2 v pražském baru U Ševce Matouše. Dále šlo o útočníky Milana Baroše, Martina Fenina a Václava Svěrkoše, defenzivního záložníka Radoslava Kováče a obránce Tomáše Ujfalušiho.

Fenin s Matějovským dokonce údajně odjeli s předstihem v dámské společnosti do hotelu Praha. To ovšem tvořivý středopolař Readingu jednoznačně odmítl. "V podstatě se ztotožňuji s tím prohlášením Tomáše Ujfalušiho. Ohrazuji se proti tomu, že bych měl strávit noc ve společnosti nějaké dívky, to vůbec není pravda. To, co se rozpoutalo v Čechách a v českých médiích, nemá obdoby," řekl Matějovský.

Ujfaluši, dočasný kapitán za Tomáše Rosického, se reprezentace sám vzdal už v úterý večer. Ostatní vyřadilo z narodního týmu vedení svazu ve středu. "Co k tomu říct? Samozřejmě že mě to strašně moc mrzí. Vždycky jsem moc rád reprezentoval a snažil se odevzdat maximum pro národní tým. Nikdy jsem žádné takovéhle problémy neměl," podotkl Matějovský, který ortel přijal s nezakrývaným zklamáním. 

"Jestli jsem překvapený? Já myslím, že jsou to spekulace. Je to prostě rozhodnutí, které já osobně nemám možnost změnit a ovlivnit," poznamenal záložník.

Svazový předseda Pavel Mokrý však naznačil, že vyřazení hráčů z reprezentace nemusí být trvalé, pokud by je nástupce odvolaného kouče Petra Rady znovu povolal. "Co se bude dít dál, to se uvidí. Já se chci v tuhle chvíli soustředit na práci v klubu, kde se budu snažit dělat maximum," dodal Matějovský.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze