ilustrační foto

ilustrační foto | foto: AP

O záchranu bojující fotbalisté Mohuče porazili v Berlíně Herthu

• 1
Fotbalisté Mohuče skoro po roce uspěli ve venkovním bundesligovém zápase. V předehrávce 23. kola v Berlíně porazili Herthu 2:0 zásluhou dvou branek Robina Quaisona.

Švédský záložník skóroval pět minut před přestávkou a v 65. minutě výsledek završil. O záchranu bojující Mohuč se po třech předchozích porážkách bodově dotáhla na Brémy, ale zůstala na 16. příčce znamenající baráž o udržení.

Domácí na Olympijském stadionu nedokázali navázat na předchozí vítězství v Leverkusenu a zůstali jedenáctí. Celý zápas v jejich dresu odehrál Vladimír Darida, už po čtvrthodině hry ale Hertha přišla o kapitána Vedada Ibiševiče, který se zlomeným nosem skončil v nemocnici.

Hertha BSC - 1. FSV Mohuč 05 0:2 (0:1)

Branky: 40. Quaison, 65. Quaison. Rozhodčí: Petersen – Emmer, Reichel. ŽK:63. Balogun, 87. Latza, 90+1. Gbamin.

Hertha BSC Almenning Jarstein – Pekarík, Stark, Torunarigha, Plattenhardt – Lustenberger, Skjelbred (56. Weiser) – Lazaro, Darida, Kalou (73. Leckie) – Ibišević (16. Selke).

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Balogun, Hack, Bell – Donati, Gbamin, Latza, Holtmann – Quaison (68. Muto), Serdar (85. De Blasis), Berggreen (89. Ujah).