Budějovický brankář Kučera: Tahle remíza je víc než ta z Baníku

OLomouc - České Budějovice: Pavel Kučera boxuje míč. - Budějovický brankář Pavel Kučera řeší nepříjemnou situaci a boxuje míč v utkání na hřišti Olomouce. | foto: Luděk PeřinaMF DNES

2 2009
Nejlepším mužem v dresu budějovických fotbalistů na hřišti Sparty byl brankář Pavel Kučera, který vychytal nulu. "Kluci přede mnou mi ale hrozně pomohli," chválil spoluhráče.

Udržel jste čisté konto a mužstvo získalo bod. Jak moc si toho vážíte?
Vážím si toho moc. Je to pro nás plusový bod a ještě navíc ze Sparty, kde to čekal málokdo. Šli jsme do zápasu s tím, že to odjezdíme, odmakáme. Myslím si, že jsme hráli moc dobře.

Na podzim jste takhle překvapili i na hřišti rozjetého Baníku Ostrava. I tam to bylo 0:0. Co je pro vás víc?
Myslím si, že oba soupeři jsou dost těžcí, ale já osobně bych se víc přiklonil k bodu ze Sparty. Za deset let, co jsem v lize, to byl můj první bod z Letné.

První poločas byl hlavně o chytání centrů, ne?
Určitě. V defenzivě jsme sehráli výborný zápas a musím kluky pochválit.

Zapotil jste se až při dělovce Bergera v závěru poločasu z přímého kopu.
Gólman, když se mu daří a cítí se dobře, udělá si takový ten pověstný krok za zeď. A Berger mi to tam dal. Bylo to i se štěstím.

Druhá půle pro vás byla těžší?
Byly tam i chvíle, kdy jsme se snažili vpředu držet míč. V závěru pak přišly standardky Sparty a měla třeba i dvě gólové šance, ale vyřešili jsme to. Bod si zasloužíme.

Při které šanci vám bylo nejhůř?
Asi u toho Wilfrieda, kdy stál mezi penaltou a velkým vápnem. Já jsem skočil víceméně nazdařbůh do strany a ono mě to tam trefilo. To bylo velké štěstí.

Kdy jste začal věřit, že na Spartě uhrajete bod? Bylo to už o půli, kdy se domácí moc nepředvedli?
Říkal jsem si, že když přežijeme poločas, že by to mohlo být dobrý. Ale znáte to. Pak jsme šli zase do kabiny a říkali jsme si, že musíme přežít dvacet minut a bude to dobrý. Je to pořád dokola. Každopádně Sparta, ať je jakákoliv, momentálně v top formě rozhodně není.