Budějovický kouč po Olympii: Jeden z nejhorších zápasů za poslední dobu

Budějovický Lukáš Havel (ruce nahoře) v souboji s Ibrahimem Keitou z Olympie Praha.. | foto: Petr Lundák, MF DNES

19 2018
Teploměr ukazoval teplotu pod bodem mrazu. A podobná panovala v neděli vpodvečer na českobudějovickém stadionu na Střeleckém ostrově i atmosféra na tribunách.

Jihočeši hodně stáli o první jarní domácí zápas. A tak pustili i vyhřívání trávníku, které třeba před úvodním kolem s Varnsdorfem nepouštěli. A i když trávník byl přes sobotní sněhovou nadílku a nízké teploty zelený, výkon a výsledek prořídlé tribuny o několika stovkách diváků nezahřály.

Budějovický trenér David Horejš

David Horejš

Dynamo České Budějovice doma prohrálo s nováčkem soutěže Olympií Praha 0:1.

Po prvním jarním zápase s Hradcem Králové, které Jihočeši prohráli 1:2, byl trenér Dynama spokojen se hrou svého týmu, ale ne s výsledkem, kdy soupeř rozhodl v poslední minutě nastavení. Včera už nemohl být spokojený ani s jedním. Tedy kromě domácího brankáře Staňka. Ten chytal, co se dalo, ale porážce zabránit nedokázal.

Přitom Jihočeši nezačali úplně zle. V prvních deseti minutách si dokázali vypracovat několik příležitostí. Třeba v 7. minutě si naběhl Sajčič na kolmou nahrávku od půlicí čáry, ale gólmana Stejskala nepřekonal. Dynamo zkoušelo i několik signálů po rohových kopech. Vtipné akce ale nedotáhlo.

A ve 22. minutě se udála klíčová situace. Jakub Pešek nepochopitelně nahrával patičkou před vlastním pokutovým územím. Thomas Vasileiou se zmocnil míče. Trochu kostrbatě se dostal k zakončení a propálil Staňka v brance, který neměl šanci na úspěch.

Momentka ze zápasu České Budějovice (černobílá) vs. Olympia Praha.

Tenhle moment určil ráz celého zápasu. Jihočeši měli špatný pohyb. Kazili nahrávky. A nedokázali se dostat do šancí.

Naopak Staněk musel po půlhodině hry ke své tyči, aby vyrazil na roh střelu Katidise. A za chvíli i podobný pokus Vernera.

Soupeřova sestava, která byla nabitá cizinci, se zatáhla na vlastní šestnáctku. Pozorně bránila a podnikala rychlé kontry. „Viděli jsme, jak Budějovice hrály, a dobře jsme se na to připravili,“ komentoval trenér vítězů Oldřich Pařízek.

Domácí měli se hrou soupeře velké problémy a vyjma střely Sajčiče neměli ani vyloženou příležitost jak skórovat. Nepomohlo ani střídání Mashikeho za Sajčiče. Konžský útočník se sice dostal v 83. minutě do zakončení, ale pálil nad. Víc Dynamo nevymyslelo.

„Jsme zklamaní. Za poslední dobu to byl jeden z nejhorších zápasů. Připravovali jsme se na to, chtěli jsme zlepšit útok, ale nevím proč, ale sedmdesát procent hráčů na hřišti bylo nervózních a hráli pod své možnosti. Dostávali jsme se sami pod tlak. Měli jsme optický tlak, ale tlak úplně o ničem. Je to velká ztráta,“ komentoval domácí kouč David Horejš.

1. Slezský FC Opava 22 14 5 3 55:26 47
2. 1. FK Příbram 22 14 3 5 43:22 45
3. FC Hradec Králové 23 10 7 6 35:26 37
4. FK Pardubice 22 11 3 8 29:17 36
5. Fotbal Třinec 23 9 9 5 29:25 36
6. 1.SC Znojmo 23 9 6 8 28:34 33
7. Dynamo České Budějovice 22 8 8 6 30:21 32
8. Baník Sokolov 22 8 5 9 23:28 29