Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bude chytat Čech, nebo Vaclík? Brankáři rozhodnutí ještě nevědí

9 2015
Brankáři fotbalové reprezentace Petr Čech a Tomáš Vaclík si zátěž v zápasech proti Turecku a Nizozemsku rozdělí. Otázkou však je, v jakém pořadí. „Ani my to ještě nevíme,“ tvrdil Čech v pátek večer na tiskové konferenci.

Znamená Čechova účast na oficiální tiskové konferenci, že bude v sobotu proti Turecku chytat on a v úterý v Nizozemsku přijde řada na Vaclíka? Nebo novinářům odpovídal hlavně z pozice kapitána?

Poslední lístky

V pátek odpoledne zbývalo na zápas Česko - Turecko tisíc lístků. Pokud budou k dispozici i v sobotu, z internetového předprodeje se přesunou na pokladny letenského stadionu (od 14:00).

„Jsem tady jako kapitán, sestavu ještě nevíme. Dozvíme se ji v sobotu před zápasem, kdy máme taktickou poradu,“ poznamenal Čech.

Který z brankářů nastoupí v sobotu a který v úterý, neprozradil ani trenér Pavel Vrba: „Vy se rádi ptáte pětkrát nebo šestkrát na jednu věc. Takže odpovím stejně jako Petr Čech - hráči se to teprve dozvědí.“

Rýpnutím o pětkrát opakované otázce sám připomněl tiskovou konferenci z minulého týdne, na které odmítal odpovídat na téma „David Limberský“ a hrozil odchodem.

Jak trenér Vrba neodpovídal na otázky ohledně Davida Limberského:

Dohoda, že Čech a Vaclík si poslední dva zápasy kvalifikace o postup na mistrovství Evropy rozdělí, platí. Česko si to může dovolit, protože postup na Euro už má jisté.

„Já i Tomáš víme, že budeme chytat jeden zápas. Ale které to budou, to ještě nevíme. Každopádně se oba připravujeme stejně. Trenér má výhodu, že si může vybrat,“ usmál se Čech.

A po doplňující otázce, ve kterém zápase by chytal radši, se usmál: „Nejradši bych si zachytal v tom, ve kterém mi určí trenér.“

Mimochodem, Čechovi chybějí dva zápasy, aby vyrovnal rekord Karla Poborského v počtu startů za českou reprezentaci (118 mezistátních utkání). Pokud se nestane nic nečekaného, dosáhne na tuto metu v listopadových přípravných duelech.

Zápas Česko - Turecko začíná v sobotu na Letné ve 20:45. Na iDNES.cz můžete sledovat podrobnou on-line reportáž.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze