Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bude hrát Zidane, nebo ne? Dohady sílí

8 2002
Paříž - Ve francouzských médiích zavládl před úterním rozhodujícím zápasem národního týmu s Dánskem na mistrovství světa ve fotbale mírný optimismus. Důvodem je očekávání, že se na hřiště vrátí záložník Zinédine Zidane, který podstupuje léčbu zraněného stehna. Podle posledních informací však jeho účast v úterním zápase ještě není jistá. "Zidane je uzdraven", hlásá dnes na titulní straně deník Le Parisien a své tvrzení dokládá fotografií, na níž nejdražší fotbalista světa při tréninku zvládá lehkou manipulaci s míčem i ovázanou levou nohou.

Le Parisien s odvoláním na informace lékaře týmu uvádí, že Zidane je schopný nastoupit do úterního zápasu.

Francie v něm musí porazit Dánsko rozdílem až dvou branek, pokud chce mít jistotu postupu do osmifinále.

Reprezentační lékař Jean-Marcel Ferret však dnes oznámil, že jeho názor na Zidanův zdravotní stav byl špatně interpretován. "Má slova byla překroucena," řekl podle internetové verze sportovního deníku L'Équipe Ferret a dodal, že si v žádném případě není jistý Zidanovou účastí v úterním zápase.

Lékař prohlásil, že Zidanovo zranění se dobře hojí, ale těsně před zápasem bude zapotřebí zvážit všechna rizika.
 
L'Équipe, který na první straně dnešního tištěného vydání optimisticky hlásá, že "se Zidanem se všechno změní", vznáší zároveň otázku: "Tak bude nebo nebude hrát?".

Deník Le Figaro se zaměřuje na to, že ve francouzském týmu stoupá nervozita, o čemž podle něj svědčí mimo jiné fakt, že kapitánovi Marcelu Dessailymu "ujely nervy" na páteční tiskové konferenci, až se rozkřičel.

Tým, ve kterém budou jistě chybět Leboeuf, Henry a Petit, nyní sám sobě "drží palce", aby se do jeho řad vrátil Zidane, a snaží se věřit v malý zázrak, poznamenává Le Figaro.

Francouzská média dnes také hojně citují stesky útočníka Trezegueta na stránkách italského deníku La Gazzetta dello sport.

"Pokud nemůžeme nahradit Zidana, tak změňme systém, který nefunguje. Každý vidí, že v útoku nám chybějí nápady a kreativita. Zidane není jediný mistr světa a Evropy v tomto týmu. Je tu mnohem víc takových, kteří by mohli přinést něco navíc.
Hrajeme tak špatně, že nemůžeme, a ani nesmíme ospravedlňovat svou slabost absencí Zidana, i když je pro nás důležitý z hlediska taktiky i morálky," prohlásil Trezeguet.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze